Google Video - to już jest koniec

Z dniem 29 kwietnia serwis Google Video kończy swoją działalność. Użytkownicy mają czas do 13 maja aby zgrać swoje filmy i przenieść je na portal YouTube, który od 2006 roku także należy do firmy Google.

Koniec Google Video był kwestią czasu. Od maja 2009 roku zostało zablokowane dodawanie filmów do serwisu, a Google inwestowała w YouTube'a, zapominając o swoim macierzystym portalu.

W piątek firma Google wysłała wiadomości e-mail do użytkowników, którzy zamieścili filmy na Google Video. Przypominała w nich o tym, że mają oni czas do 13 maja na przeniesienie ich gdzie indziej (najlepiej na serwis YouTube). Google jednocześnie zaznaczył, że wszystkie filmy pozostawione po tym terminie zostaną skasowane.

Google Video powstało (podobnie jak YouTube) w 2005 roku. Eksperci początkowo dawali większe szanse Google Video, praktyka pokazała jednak, że internauci wybrali YouTube'a. Google przenosi również największe zalety GV do serwisu YouTube. Należy do nich między innymi zamieszczanie filmów o większej długości.