Google Toolbar dla Firefoksa... już nie "beta"

Po dwóch miesiącach od udostępnienia pierwszej wersji testowej doskonałego paska narzędziowego do przeglądarki Firefox, firma Google udostępniła jego kolejne - tym razem już finalne - wydanie.

O narzędziu tym pisaliśmy już dwa miesiące temu w tekście "Google Toolbar dla Firefoksa". Teraz, wśród nowości, oprócz poprawionych błędów, znalazła się także nowa, przydatna funkcja - "Google suggest". Jej działanie polega na tym, że podczas wpisywania wyszukiwanej frazy Google Toolbar na bieżąco podpowiada inne, pasujące do niej zapytania, wraz z szacowaną liczbą wyników wyszukiwania. Co ciekawe, funkcja ta jest dostępna tylko dla Firefoksa, użytkownicy wersji dla Internet Explorera jeszcze nie mogą z niej skorzystać.

Google Toolbar dla Firefoksa... już nie "beta"

Google Toolbar - funkcja Google Suggest

Cała pozostała funkcjonalność pozostała niezmieniona i dalej mamy dostęp do tak przydatnych funkcji, jak auto-wypełnianie formularzy WWW, sprawdzanie pisowni (także w naszym ojczystym języku), podświetlanie na stronach wyszukiwanego wyrażenia i innych.

Użytkownicy zainteresowani tym narzędziem mogą także zwrócić uwagę na jego open-source'owy odpowiednik - Googlebar - który można znaleźć na stronie googlebar.mozdev.org.

Strona Google Toolbar