Google TV już w tym roku

Google TV zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku. Nowa usługa umożliwi korzystanie z Internetu wprost z telewizora. Niestety na razie skorzystać z niej będą mogli jedynie mieszkańcy USA.

Przeglądarka przyda się m.in. do wyszukiwania ulubionych programów

Polecamy także:
Google TV jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć tego roku. Dzięki zastosowaniu systemu operacyjnego Android i przeglądarki Chrome użytkownicy będą mogli korzystać na ekranie telewizora z Internetu oraz wyszukiwać kanały i nagrywać programy.

Jeszcze w pierwszej połowie roku spekulowano, że nowa usługa może wystartować na jesieni. Doniesienia okazały się prawdziwe. Reuters poinformował o rychłym uruchomieniu Google TV. Wiadomość tą podał jeden z szefów Google, Eric Schmidt, podczas konferencji na targach IFA w Berlinie.

Niestety przez pierwsze miesiące usługa będzie dostępna tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Inne kraje będą musiały poczekać co najmniej do przyszłego roku. Schmidt nie sprecyzował gdzie Google TV pojawi się w następnej kolejności.

Nowa usługa będzie umożliwiać pełne korzystanie z Internetu za pomocą telewizora. Google TV ma być darmowe w przypadku telewizorów już wyposażonych w odpowiednią technologię - system operacyjny Android i przeglądarkę Google Chrome.

Na razie pewnym jest, że usługa trafi do nowych urządzeń firmy Sony. Nad współpracą z Google zastanawia się także Samsung. Użytkownicy chcący korzystać z Google TV bez konieczności kupowania nowego odbiornika będą mogli zaopatrzyć się w urządzenie set-top-box o nazwie Revue marki Logitech.