Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google TV już w tym roku

Google TV zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku. Nowa usługa umożliwi korzystanie z Internetu wprost z telewizora. Niestety na razie skorzystać z niej będą mogli jedynie mieszkańcy USA.

Przeglądarka przyda się m.in. do wyszukiwania ulubionych programów

Polecamy także:
Google TV jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć tego roku. Dzięki zastosowaniu systemu operacyjnego Android i przeglądarki Chrome użytkownicy będą mogli korzystać na ekranie telewizora z Internetu oraz wyszukiwać kanały i nagrywać programy.

Jeszcze w pierwszej połowie roku spekulowano, że nowa usługa może wystartować na jesieni. Doniesienia okazały się prawdziwe. Reuters poinformował o rychłym uruchomieniu Google TV. Wiadomość tą podał jeden z szefów Google, Eric Schmidt, podczas konferencji na targach IFA w Berlinie.

Niestety przez pierwsze miesiące usługa będzie dostępna tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Inne kraje będą musiały poczekać co najmniej do przyszłego roku. Schmidt nie sprecyzował gdzie Google TV pojawi się w następnej kolejności.

Nowa usługa będzie umożliwiać pełne korzystanie z Internetu za pomocą telewizora. Google TV ma być darmowe w przypadku telewizorów już wyposażonych w odpowiednią technologię - system operacyjny Android i przeglądarkę Google Chrome.

Na razie pewnym jest, że usługa trafi do nowych urządzeń firmy Sony. Nad współpracą z Google zastanawia się także Samsung. Użytkownicy chcący korzystać z Google TV bez konieczności kupowania nowego odbiornika będą mogli zaopatrzyć się w urządzenie set-top-box o nazwie Revue marki Logitech.