Google Desktop 4 po polsku

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja aplikacji Google Desktop w polskiej wersji językowej. To narzędzie które ułatwia wyszukiwanie informacji na lokalnym komputerze i w sieci.

Google Desktop to bezpłatna aplikacja, która pozwala w prosty sposób wyszukiwać informacje w komputerze, w sieci własnych komputerów i w internecie. Zawiera ona mechanizm pełnotekstowego indeksowania treści wiadomości email, plików tekstowych, archiwum czatów i stron WWW przeglądanych na komputerze, na którym jest zainstalowana.

Jedną z nowych funkcji Google Desktop 4 beta są gadżety. To znajdujące się na pulpicie miniaplikacje takie jak jak zegarek, odtwarzacze mediów, prognoza pogody, wiadomości. Google Desktop może również rekomendować nowe gadżety i, na podstawie najczęściej wyszukiwanych i otwieranych tematów, automatycznie utworzyć spersonalizowaną stronę główną dla użytkownika.

Poprzednia wersja programu wzbudziła wiele kontrowersji dotyczących prywatności. Google Desktop 4 ma opcję, która pozwala administratorom sieci wyłączyć funkcję wyszukiwania pomiędzy komputerami, zarówno w konsumenckiej, jak i korporacyjnej wersji produktu. Aby uaktywnić blokadę na poziomie sieci, wystarczy zablokować dostęp do określonego adresu URL.