Gigantyczny baner na YouTube?

Możliwe, że już niedługo należący do Google serwis społecznościowy YouTube wypróbuje nowy sposób zarabiania pieniędzy. Jak podaje Silicon Alley Insider, na stronie głównej serwisu ma pojawić się olbrzymi baner reklamowy.

Jak dotąd pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, jak YouTube zamierza zarabiać na swojej bardzo licznej widowni. W tym tygodniu Google ujawniło, że właściciele praw autorskich, którzy znajdują swoje filmy na YouTube, w znacznej większości wybierają monetaryzację tego faktu i zgadzają na podział wpływami z reklam wraz z YouTube. Jak podaje Venture Beat, nikt jak na razie nie zbił fortuny na tych umowach, ale w przyszłości może się to okazać rosnącym źródłem przychodów dla YouTube.

Szybkie dochody natomiast może przynieść baner reklamowy na stronie głównej YouTube. Jeżeli źródła SAI mówią prawdę, Google doda baner rozciągnięty na całą szerokość strony. Ile Google mogłoby zarobić na zwiększeniu miejsca na reklamy? Firma ma zacząć od oferowania przestrzeni za tę samą cenę, co za dotychczasowe formy reklamowe, co oznacza 200,000 USD za dzień. Najprawdopodobniej ceny wzrosną wkrótce po dodaniu banera.

Źródło: Venture Beat, Silicon Alley Insider