Giełda metali bez prezesa

Bogusław Bartczak został odwołany ze stanowiska prezesa zarządu spółki Ce-market.com. Stało się to zaledwie w dwa miesiące po uruchomieniu firmy. Przyczyną były osobiste konflikty.

Oficjalnego stanowiska nie poznaliśmy. Prokom - posiadacz 49-proc. pakietu walorów Ce-market odesłał do przedstawiciela większościowego partnera w przedsięwzięciu - Impexmetalu. Ten zaś potwierdzał informacje o odwołaniu, ale ich nie skomentował.

Z tego co udało nam się ustalić nieoficjalnie powodem odwołania Bogusława Bartczaka nie były powody merytoryczne, a osobiste. Były szef Ce-market miał poróżnić się z Krzysztofem Krawcem, prezesem zarządu Impexmetalu i przewodniczącym rady nadzorczej platformy. Powodów nieporozumienia nie znamy, ale było ono na tyle istotne, że został szybko odwołany. Decyzja i czas jej wprowadzenia w życie zaskoczyła nawet niektórych pracowników Ce-market.

Ce-market.com jest internetową platformą business to business zajmującą się handlem metalami nieżelaznymi. Jest drugim, po e-St@l Howella i MCI Management przedsięwzięciem tego typu w Polsce. Latem 2000 r., Prokom i Impexmetal, ogłaszając wspólne przedsięwzięcie, zadeklarowały, że w jego uruchomienie zainwestują 10 mln USD.