Gery.pl: wprowadzamy User Rank i darmowe skrzynki pocztowe

Portal Gery.pl zmienił system sortowania stron w swoim katalogu, który ma wykorzystywać wskaźnik popularności danej strony wśród użytkowników serwisu. $To wykorzystanie ostatnio modnego trendu Web 2.0$ - mówi Gerard Grech, właściciel portalu. Dodaje, że już wkrótce na Gery.pl pojawią się darmowe skrzynki pocztowe.

Wskaźnik user rank ma być wariacją PageRank. Zamiast ważenia sumy odnośników wskazujących na daną stronę i ich jakości, ważona jest też popularność danej witryny wsód użytkowników Gery.pl. Wysoką ocenę dostaje ten serwis, do którego odsyła dużo linków ze stron internautów w Startowy.com.

Z pewnością jest to ranking opierający się o głośny ostatnio trend Web 2.0 - mówi Gerard Grech, właściciel portalu - Mamy do czynienia z zestawieniem, które bardzo przypomina PageRank, ale do głosu zostali dopuszczeni zwykli ludzie, użytkownicy internetu, a nie twórcy stron - stąd nazwa UserRank. To troszkę zmienia podejście, bo strony, które szybko zyskują popularność są widoczne od razu.

System działa od niedawna i przelicza wskaźnik UserRank dla stron w portalu Gery.pl (dane na podstawie rankingu w Startowy.com). Dane dla stron wewnątrz katalogu mogą jednak być jeszcze pomieszane z PageRank, który do tej pory stosowaliśmy - dodaje Grech.

W Gery.pl wkrótce pojawią się też darmowe skrzynki pocztowe. Będzie to produkt zasadniczo różniący się od tych, które na polskim rynku oferują portale, bo nie zamierzamy wrzucać tam jakichkolwiek reklam. Skrzynki na Gery.pl będą uzupełnieniem oferty portalu.

Gery.pl zamierza też mocniej postawić na serwisy, które umożliwiają tworzenie użytkownikom własnych treści. Spółka odkupiła od firmy Media Team serwis Extrafotka.pl i dokonała zmian w wyglądzie witryny oferującej użytkownikom 100 GB przestrzeni na umieszczanie swoich zdjęć.

Za kilka miesięcy, jak informuje Gerard Grech, uruchomiony ma zostać również inny, większy projekt. Jest to kolejny pomysł w stylu Startowy.com - zaznacza twórca Gery.pl.