Gametrade.pl - wymieniaj się grami w Sieci

Gametrade.pl to serwis stworzony z myślą o graczach, służący do sprzedaży oraz wymiany gier. Możliwość sprzedawania gier nie jest w polskim Internecie niczym owym, natomiast na szczególną uwagę zasługuje pomysł wymieniania się grami.

Gametrade.pl - wymieniaj się grami w Sieci

Gametrade.pl

Serwis gametrade.pl doceni każdy, kto chciałby w całkowicie legalny sposób uzyskać dostęp do nowych gier jedynie kosztem pozbycia się już posiadanych.

W gametrade.pl znajdziesz gry przeznaczone dla wielu platform sprzętowych. Od tych najliczniej reprezentowanych, jak Windows, Xbox 360 czy PlayStation 3, po mniej popularne, jak np. Dreamcast czy GameCube. Użytkownicy umieścili już w serwisie ponad 1500 tytułów (stan na 19 listopada br.). Gry oferowane na sprzedaż dostępne są w bardzo zróżnicowanych cenach - od symbolicznego jednego złotego do ponad stu złotych (cena kilku gier została ustalona na poziomie powyżej 200 zł). Warto zauważyć, że ceny niektórych gier są tu niższe niż np. w popularnych serwisach aukcyjnych.

Serwis charakteryzuje się wyjątkową prostotą obsługi i bardzo łatwą nawigacją. Kategorie główne to Gry i Gracze (oraz blog z informacjami od zespołu prowadzącego witrynę). Gry możesz jednym kliknięciem filtrować względem platformy, a uzyskane w ten sposób wyniki sortować według trzech głównych kryteriów: cena, na sprzedaż, na wymianę. Zaawansowane opcje wyszukiwania pozwalają na szybkie znalezienie gry przeznaczonej na wymianę lub sprzedaż w danej miejscowości, wersji językowej i z wybranym oznaczeniem regionu (PAL, NTSC, NTSC-J, region-free, nie dotyczy). W przeciwieństwie do serwisów aukcyjnych oferty w gametrade.pl nie mają ograniczenia czasowego.

Podczas przeglądania graczy widać od razu gdzie mieszkają i czy są aktualnie online. Bardzo pomocna jest możliwość filtrowania wyświetlanych graczy względem miejsca zamieszkania. Po kliknięciu nicka gracza pojawia się jego szczegółowa wizytówka: jakie gry posiada, jakie oferuje na wymianę lub sprzedaż, jakich poszukuje, a także otrzymane komentarze.

Godna uwagi jest rozbudowana Baza gier, która zawiera informacje o ponad 10 tys. tytułów. Wiąże się z nią przydatna funkcja: podczas dodawania nowej gry do posiadanych lub poszukiwanych, wszystkie dane mogą zostać automatycznie uzupełnione. Dużą zaletą jest także automatyczne powiadamianie o nowo dodawanych grach, które figurują na twojej liście poszukiwanych.

Jedyną poważniejszą wadą serwisu jest brak możliwości przeglądania gier względem gatunku - np. RPG, strategia, przygodowa itp.

Dzięki serwisowi gametrade.pl uzyskujesz darmowy i legalny dostęp do tysięcy gier, na które być może nie byłoby cię stać.