Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Gametrade.pl - wymieniaj się grami w Sieci

Gametrade.pl to serwis stworzony z myślą o graczach, służący do sprzedaży oraz wymiany gier. Możliwość sprzedawania gier nie jest w polskim Internecie niczym owym, natomiast na szczególną uwagę zasługuje pomysł wymieniania się grami.

Gametrade.pl - wymieniaj się grami w Sieci

Gametrade.pl

Serwis gametrade.pl doceni każdy, kto chciałby w całkowicie legalny sposób uzyskać dostęp do nowych gier jedynie kosztem pozbycia się już posiadanych.

W gametrade.pl znajdziesz gry przeznaczone dla wielu platform sprzętowych. Od tych najliczniej reprezentowanych, jak Windows, Xbox 360 czy PlayStation 3, po mniej popularne, jak np. Dreamcast czy GameCube. Użytkownicy umieścili już w serwisie ponad 1500 tytułów (stan na 19 listopada br.). Gry oferowane na sprzedaż dostępne są w bardzo zróżnicowanych cenach - od symbolicznego jednego złotego do ponad stu złotych (cena kilku gier została ustalona na poziomie powyżej 200 zł). Warto zauważyć, że ceny niektórych gier są tu niższe niż np. w popularnych serwisach aukcyjnych.

Serwis charakteryzuje się wyjątkową prostotą obsługi i bardzo łatwą nawigacją. Kategorie główne to Gry i Gracze (oraz blog z informacjami od zespołu prowadzącego witrynę). Gry możesz jednym kliknięciem filtrować względem platformy, a uzyskane w ten sposób wyniki sortować według trzech głównych kryteriów: cena, na sprzedaż, na wymianę. Zaawansowane opcje wyszukiwania pozwalają na szybkie znalezienie gry przeznaczonej na wymianę lub sprzedaż w danej miejscowości, wersji językowej i z wybranym oznaczeniem regionu (PAL, NTSC, NTSC-J, region-free, nie dotyczy). W przeciwieństwie do serwisów aukcyjnych oferty w gametrade.pl nie mają ograniczenia czasowego.

Podczas przeglądania graczy widać od razu gdzie mieszkają i czy są aktualnie online. Bardzo pomocna jest możliwość filtrowania wyświetlanych graczy względem miejsca zamieszkania. Po kliknięciu nicka gracza pojawia się jego szczegółowa wizytówka: jakie gry posiada, jakie oferuje na wymianę lub sprzedaż, jakich poszukuje, a także otrzymane komentarze.

Godna uwagi jest rozbudowana Baza gier, która zawiera informacje o ponad 10 tys. tytułów. Wiąże się z nią przydatna funkcja: podczas dodawania nowej gry do posiadanych lub poszukiwanych, wszystkie dane mogą zostać automatycznie uzupełnione. Dużą zaletą jest także automatyczne powiadamianie o nowo dodawanych grach, które figurują na twojej liście poszukiwanych.

Jedyną poważniejszą wadą serwisu jest brak możliwości przeglądania gier względem gatunku - np. RPG, strategia, przygodowa itp.

Dzięki serwisowi gametrade.pl uzyskujesz darmowy i legalny dostęp do tysięcy gier, na które być może nie byłoby cię stać.