Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Gadu-Gadu w rękach Naspersa

Południowoafrykański Koncern Naspers przejął polską spółkę Gadu-Gadu S.A., informuje Rzeczpospolita. Na ofertę wezwania do sprzedaży akcji spółki, odpowiedzieli właściciele co najmniej 67 % akcji Gadu-Gadu. Pozwoli to firmie Naspers na przejęcie kontroli nad spółką. Nie wiadomo jednak czy Gadu-Gadu uda się wycofać z giełdy.

Jak pisze Rzeczpospolita, większość udziałów spółka MIH, należącą do koncernu z RPA, przejęła od największego polskiego inwestora w firmie, funduszu Warsaw Equity Holding, który miał 55% udziałów w Gadu-Gadu S.A. MIH oferował za akcje spółki 23,5 zł.

Jednak cena ta nie była atrakcyjna dla wielu inwestorów, podaje Rzeczpospolita. Ci, którzy nabyli akcje w maju płacili za nie po 25 zł i nie byli już w stanie zarobić na ofercie Naspersa.

Naspers chce wyprowadzić Gadu-Gadu z warszawskiej giełdy, ale taki wniosek musiałby zyskać poparcie 80 % akcjonariuszy, pisze RP. A ci na razie czekają na kolejną decyzję MIH.

Firma została wyceniona na 400 mln zł. W 2007 r. spółka miała 14,4 mln zł przychodu. To więc wysoka ewaluacja, jednak nie da się nie zauważyć, że przychody rosną, a rentowność netto spółki wynosi kilkadziesiąt procent, pisze Rzeczpospolita.

Więcej w dzisiejszej Rzeczpospolitej.

Patrz także:

Naspers Ltd nabędzie pakiet większościowy Gadu-Gadu S.A.