Gadu-Gadu przez telefon

Użytkownicy telefonii internetowej Gadu-Gadu Nagłos mogą teraz rozmawiać za pośrednictwem tradycyjnego telefonu za pośrednictwem bramki VoIP.

Bramka jest specjalnym urządzeniem, który umożliwia wykonywanie połączeń VoIP przy użyciu tradycyjnego telefonu, bez pośrednictwa komputera. Nadal potrzebne jest oczywiście podłączenie do internetu (np. przez router). Gadu-Gadu Nagłos będzie działał z każdą bramką obsługującą protokół SIP (Session Inititaion Protocol). Najtańsze urządzenia tego typu można kupić już za ok. 200 zł.

Obecnie korzystając z Nagłosu za pośrednictwem bramki VoIP można dzwonić na wszelkie numery stacjonarne i komórkowe, nie można natomiast dodzwonić się do użytkowników komunikatora Gadu-Gadu.

Możliwość telefonowania za pomocą bramki IP lub specjalnego telefonu obsługującego VoIP posiadają w swojej ofercie inni polscy operatorzy VoIP, między innymi Tlen ze swoim Tlenofonem czy IPFON.

Gadu-Gadu przez telefon

Porównanie cen trzech wybranych operatorów VoIP

Nagłos oferuje darmowe połączenia na polskie telefony stacjonarne w godzinach 10-11 i 18-20. Aby połączyć się za darmo z telefonu stacjonarnego podłączonego do bramki VoIP należy przed rozmową wybrać * na klawiaturze telefonu. Takie rozmowy są opatrzone krótką reklamą na początku połączenia, ich maksymalny czas to 10 minut.

Niebawem przedstawimy test usługi Gadu-Gadu Nagłos przez bramkę VoIP.

http://www.naglos.pl