Gadu-Gadu przekształca swój kolejny serwis

W zeszłym tygodniu poinformowaliśmy, że Gadu-Gadu zmieniło nazwę swojego radia na Open.fm. Obecnie przekształceniu uległ przeznaczony dla rodzin serwis społecznościowy Trees.pl. Od niedawna znaleźć go można pod domeną zRodziną.pl.

Serwis zRodziną.pl adresowany jest do osób zainteresowanych historią rodów. Główną funkcjonalnością serwisu jest możliwość zbudowania własnego drzewa genealogicznego.

Nowa wersja serwisu genealogicznego oferuje dodatkowe funkcje, m.in. krewni mogą informować na tablicy ogłoszeń o wspólnych, ważnych uroczystościach. W serwisie możemy także zobrazować graficznie różne rodzaje pokrewieństwa.

Co ciekawe, zRodziną.pl to następca, serwisu Trees.pl, który Gadu-Gadu kupiło w pierwszej połowie tego roku. Po wpisaniu w pole adresu przeglądarki adresu http://trees.pl/, naszym oczom ukazuje się komunikat następującej treści: "W dniu 15.10.2008 serwis Trees.pl zmienił swoją nazwę oraz funkcjonalność. Kierując się wskazówkami użytkowników, zaprojektowaliśmy nowy wygląd serwisu."

Gadu-Gadu przekształca swój kolejny serwis

zRodziną.pl

Trees.pl nie zachwycał wynikami ogladalności. W lipcu i sierpniu serwis nie przekroczył nawet wymaganego progu ogladalności, żeby zakwalifikować się do badania Megapanel PBI\Gemius. Ostatnim miesiącem, w którym Trees.pl odwiedziła wymagana liczba uzytkowników jest maj - serwis odwiedzilo wtedy ok. 28 tys. osób(real users). Tym samym najpopularniejszym obecnie w polskiej sieci miejscem do tworzenia drzew genealogicznych jest Moikrewni.pl (ok. 362 tys. real users w lipcu).

Konta użytkowników, które zostały założone na Trees.pl przeniesiono na nowy serwis. "Choć serwis www.zrodzina.pl to zupełnie nowy projekt w grupie polskich serwisów społecznościowych, to opiera się na bogatej bazie założonych kont swojego poprzednika, serwisu trees.pl Obecnie w serwisie zRodziną.pl zarejestrowanych jest już 100 000 osób, które dopisały do drzew około pół miliona krewnych!", czytamy w informacji prasowej.

Do kontaktów może zapraszać nie tylko rodzinę, ale (do czego zachęcaja autorzy projektu) także znajomych czy sąsiadów. Z pewnością ma to pomóc serwisowi w zgromadzeniu większej liczby użytkowników, aczkolwiek jest nieco sprzeczny z oficjalną ideą serwisu zRodziną.pl, według której przeznaczony jest on dla członków rodzin.

zRodziną.pl to kolejny krok Gadu-Gadu w stronę rozwijania serwisów społecznościowych. Do Gadu-Gadu należą m.in. takie projekty, jak: MojaGeneracja.pl. Blip.pl, Fora.pl, Pykam.pl.