Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Gadu-Gadu przejmuje serwis Nauka.pl

Gadu-Gadu S.A. przejęło serwis Nauka.pl poprzez kupienie 100% udziałów spółki MojaNauka.pl Sp. z.o.o. Dzięki transakcji Gadu-Gadu ma zamiar rozszerzyć zakres swojej działalności o sferę edukacyjną - już niedługo chce wprowadzić nowe usługi dla swojej głównej grupy docelowej, uczniów i studentów.

Serwis Nauka.pl powstał w 1999 i oferuje lekcje języków obcych oraz materiały do nauki dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum. Poprzez jego zakup Gadu-Gadu chce powiększyć swój zasięg wśród grupy docelowej dzieci i młodzieży mając na uwadze jego synergię z innymi serwisami. Wartość transakcji wyniosła 864 tys. PLN. Jest to pierwszy zakup spółki w tym roku.

Ze strony Gadu-Gadu S.A. jest to ruch umotywowany dalszym rozwojem. Jak mówi Piotr Pokrzywa z zarządu Gadu-Gadu S.A.: -- Nauka.pl jest doskonale dopasowana do profilu dużej części naszych użytkowników. Z pewnością uzupełni więc naszą ofertę, a także pozwoli zwiększyć przychody z reklam i innych usług oferowanych dla ściśle określonej grupy docelowej.

Dużą szansę na rozwój widzą w tej transakcji także właściciele kupionego serwisu. Jak mówi Jakub Kucharski z Nauka.pl: -- Włączenie serwisu Nauka.pl do sieci Gadu-Gadu to olbrzymia szansa dla rozwoju portalu Zdobyliśmy przez osiem lat działalności bogate doświadczenie, zbudowaliśmy liczną społeczność, teraz w połączeniu z Gadu-Gadu będziemy mogli oferować jeszcze więcej produktów, zrealizować ciekawe projekty, które mieliśmy w planie.

Według danych Megapanel PBI/Gemius za marzec 2007, z serwisu Nauka.pl korzystało 537 tys. użytkowników (real users). W kategorii edukacja serwis znalazł się na 12 miejscu w Polsce, a jego zasięg zwiększył się względem lutego o 3,86%.

tekst: Konrad Szlendak