Gadu-Gadu kończy 7 lat

15 sierpnia 2000 r. oficjalnie wystartował komunikator Gadu-Gadu. Tego dnia zarejestrowało się ok. 10 tys. osób. Obecnie użytkowników jest niecałe 6 mln. W dniu 7. urodzin komunikatora, czyli w najbliższa środę, użytkownicy GG będą mogli wykonywać bezpłatne rozmowy telefoniczne na krajowe numery.

Wszyscy internauci, którzy mają własny numer GG (lub go założą) oraz posiadają komunikator w wersji 7.7, będą mogli przez cały dzień bez żadnych opłat dzwonić na stacjonarne numery krajowe.

Historia Gadu-Gadu rozpoczęła się w marcu 2000 roku. Wówczas, z inicjatywy Łukasza Foltyna powstała firma SMS-Express.com, która oferowała program służący do wysyłania sms-ów. Kila miesięcy później ruszyła bardzo prosta pierwsza wersja komunikatora. W 2000 r. w firmie pracowały 3 osoby, dzisiaj jest 90 zatrudnionych pracowników.

- Gdy Gadu-Gadu powstawało, oferowało podstawowe możliwości (wysyłanie sms-ów, wiadomości tekstowe, i inne drobne). Program był na tyle mały, że w dobie połączeń dial-up mieścił się na dyskietce i mógł być szybko, w łatwy sposób rozpowszechniany - mówi dla Internet Standard Piotr Pokrzywa z zarządu Gadu-Gadu S.A., pamiętający początki komunikatora.

Po roku od uruchomienia, z Gadu-Gadu korzystało ok. 250 tysięcy internautów. Przez 7 lat Gadu-Gadu wielokrotnie zmieniał i udoskonalał swoje funkcjonalności oraz wydał niemal 11 mln numerów. Od początku istnienia Gadu-Gadu do dzisiaj liczba wysyłanych każdego dnia wiadomości wzrosła z niespełna 3 do 300 milionów.

Według danych Megapanelu PBI/Gemius z maja 2007 r. zasięg rynkowy wyniósł 42%, a liczba użytkowników- 5,9 mln.

Gadu-Gadu kończy 7 lat

Jak informuje Internet Standard Jarosław Rybus, rzecznik prasowy Gadu-Gadu, w najbliższym czasie rozpoczynają się prace nad nową wersją komunikatora.

Zobacz także: Doda promuje nowe Gadu-Gadu

Gadu-Gadu: Udany II kwartał

http://www.gadu-gadu.pl

http://www.gadunaglos.pl