GTS Polska rozszerza internetowy dostęp do 7,5 Gb/s

Operator uruchomił kolejne łącze międzynarodowe do Frankfurtu o przepustowości 2,5 Gb/s. Operator dysponuje teraz połączeniami do Internetu o łącznej przepustowości 7,5 Gb/s.

Konieczność zwiększenia przepustowości własnej sieci GTS ze światem zewnętrznym pojawiła się w wyniku rosnących wymagań internautów, którzy w miarę rozwoju krajowych sieci dostępowych xDSL coraz częściej sięgają po multimedialne treści, angażujące więcej pasma dosyłowego. Rozbudowując łączną przepustowość w ruchu międzynarodowym do 7,5 Gb/s, operator zamierza zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania poprawnej transmisji szerokopasmowej i maksymalnie podnieść bezpieczeństwo oferowanych usług.

Obecnie transmisje z Polski do sieci GTS CE są realizowane trzema niezależnymi traktami światłowodowymi, każdy o przepływności 2,5 Gb/s: z Frankfurtem (przez Berlin i Pragę), z Wiedniem (przez Bratysławę) oraz czeską Pragą. Operator GTS Polska wymienia ruch internetowy z dwoma zagranicznymi operatorami sieci Tier-1 (Sprint International, BT) i czterystoma mniejszymi operatorami na terenie Europy Zachodniej.