GIODO radzi w Naszej-Klasie

Zakładka "Bezpieczeństwo" w serwisie Nasza-Klasa.pl wzbogacona została specjalną sekcją tworzoną przez Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

"Co to są dane osobowe?" "Na czym polega kradzież tożsamości?" "Jak bezpiecznie korzystać z internetu?" To pytania na które odpowiedzi, na łamach najpopularniejszego serwisu społecznościowego w Polsce udziela Generalny Inspektor Danych Osobowych.

Specjalna sekcja dostępna w ramach zakładki "Bezpieczeństwo" oraz części adresowanej dla rodziców dostarcza informacji o katalogu danych osobowych, wskazówki jak właściwie je chronić, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Ponadto GIODO udostępnia tam bezpłatnie publikację "ABC zagrożeń bezpieczeństwa danych osobowych w systemach teleinformatycznych".

We wrześniu w NK stworzono zakładkę "Bezpieczeństwo", w której zarówno młodzi internauci jak i ich rodzice znaleźć mogą najważniejsze informacje o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci oraz portalu nasza-klasa.pl

Ochrona danych to jeden z kluczowych elementów dbania o bezpieczeństwo w sieci. Nasza-klasa stara się wypełniać wszelkie standardy dotyczące ochrony tychże. Jednak dbanie o właściwe przechowywanie i administrowanie danymi, o co dba spółka Nasza Klasa, to nie wszystko. Ważne jest, by o swoje bezpieczeństwo troszczyli się także sami Użytkownicy. W sekcji GIODO nasi Internauci dowiedzą się dlaczego jest postępować, by chronić swoje dane - powiedziała Joanna Gajewska, rzecznik Naszej Klasy.

Wg zapewnień przedstawicieli serwisu, współpraca nasza-klasa.pl z GIODO będzie kontynuowana i rozwijana.

Źródło: Nasza-Klasa