GG z poziomu strony www

Użytkownicy komunikatora Gadu-Gadu mogą korzystać z najnowszej wersji programu dostępnej bez instalacji przez przeglądarki stron internetowych - WebGadu wydanie 3.0.

Jest to rozwiązanie przydatne wszędzie tam, gdzie ogranicza się instalowanie oprogramowania (w pracy, w szkole, w kawiarenkach internetowych). Oddana do użytku najnowsza wersja komunikatora WebGadu 3.0 wprowadza wiele nowości, m.in.: wersję angielską, szyfrowanie, awatary i wiele innych.

Dzięki dostosowaniu WebGadu do najpopularniejszych przeglądarek (Internet Explorer, Firefox, Opera, Safari), Gadu-Gadu jest dostępne obecnie dla wszystkich użytkowników Internetu. Podobnie, komunikator w wersji "webowej" działa nie tylko pod popularnym systemem Windows, ale również Linux i MacOS.

Gadu-Gadu otworzyło się zarówno na nowe systemy i technologie, jak i po raz pierwszy w sposób oficjalny na inny język, niż polski. Wprowadzona w wydaniu WebGadu 3.0 wersja angielska ma umożliwić korzystanie z Gadu-Gadu osobom przebywającym za granicą i utrzymującym kontakt z Polakami. - "Gadu-Gadu dawno już wykroczyło poza nasz kraj, nawet kontynent i trudno tego nie zauważyć, sami też użytkownicy zza granicy wielokrotnie prosili nas o wprowadzenie wersji angielskiej" - mówi Jarosław Rybus z Gadu-Gadu.

Opcjonalnie użytkownik może wybrać bezpieczne połączenie w komunikatorze. Rozmowa między przeglądarką Klienta a serwerem Gadu-Gadu jest wówczas szyfrowana przy użyciu protokołu SSL, który gwarantuje wysoki stopień bezpieczeństwa transmisji danych.