Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

GG Network za otwartą dyskusją o jakości badania rynku radia internetowego

Odpowiedź PBI i Gemius na list otwarty GG Network

Stanowisko wobec zarzutów wysuwanych przez GG Network zajęła firma badawcza Gemius oraz spółka Polskie Badania Internetu. Będący kością niezgody raport "Polski internet 2008/2009" (a dokładniej slajd 49) zawiera informację o pięciu najpopularniejszych wg zasięgu witrynach w kategorii radio online - a nie pięciu najpopularniejszych stacji - brzmi wyjaśnienie autorów raportu. Badanie Megapanel PBI/Gemius to pomiar oglądalności witryn i aplikacji internetowych i nie jest tożsame z badaniem oglądalności / słuchalności treści audio i wideo.

W odpowiedzi stwierdza się poza tym, że Open.fm nie zwracał się wykonawców badania z wnioskiem o uruchomienie pomiaru aplikacji internetowych.

W oświadczeniu zawarto także informację o prowadzeniu testów nowego pomiaru, który dostarczy informacji o zachowaniach internautów odtwarzających materiały multimedialne (audio i wideo).

Odpowiedź PBI i Gemius na list otwarty GG Network

Megapanel PBI/Gemius to pomiar oglądalności witryn i aplikacji internetowych - nie jest więc tożsame z badaniem oglądalności / słuchalności treści audio i wideo. Wyniki badania prowadzonego wspólnie przez PBI i Gemius dostarczają informacji m.in. o liczbie użytkowników czy odsłon na stronie, która te pliki multimedialne (audio i wideo) zawiera. Zestawienie, na jakie powołuje się GG Network, zawiera informację o pięciu najpopularniejszych wg zasięgu witrynach w kategorii radio online (przygotowanego specjalnie w tym celu drzewka agregatów), nie prezentuje zatem pięciu najpopularniejszych stacji radiowych wg liczby słuchaczy.

Jednocześnie informujemy, że w Badaniu Megapanel PBI/Gemius istnieje możliwość pomiaru aplikacji internetowych. Pomiar aplikacji zostaje zazwyczaj uruchomiony na wniosek właściciela aplikacji. Dotychczas ani do firmy Gemius, ani do PBI nie wpłynął wniosek o włączenie do pomiaru aplikacji związanej ze stacją Open.fm.

PBI i Gemius nie pozostają obojętne wobec rosnącego zapotrzebowania rynku na badanie treści multimedialnych w internecie. Trwają obecnie prace nad uruchomieniem w ramach badania Megapanel PBI/Gemius nowego pomiaru (na bazie badania gemiusStream), który dostarczy informacji o zachowaniach internautów odtwarzających materiały multimedialne (audio i wideo). Produkt jest obecnie w fazie testów. Testuje go wielu wydawców oferujących treści audio i wideo, jednym z nich jest Open.fm.

Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New replica rolex watches are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.