Fundusz venture capital inwestuje w Nasza-klasa.pl

Maciej Popowicz, jeden z założycieli serwisu społecznościowego nasza-klasa.pl, sprzedał niemieckiemu funduszowi venture capital European Founders 20% udziałów witryny, czytamy w Money.pl.

Serwis społecznościowy Nasza-klasa.pl został założony w listopadzie 2006 r. przez studentów Uniwersyteu Wrocławskiego: Macieja Popowicza, Pawła Olchawę, Michała Bartoszkiewicza oraz Łukasza Adzińskiego. Nasza-klasa.pl ma w zamierzeniu twórców integrować dawnych kolegów szkolnych z różnych etapów edukacji.

Jak informuje serwis Money.pl, wartość serwisu szacowana jest na 15 mln zł. Udziały w serwisie kupił fundusz European Founders należący do braci Samwer, który dotąd zainwestował w ponad 100 internetowych firm.

Michał Popowicz nie wyklucza odsprzedania większej części udziałów. W najbliższej przyszłości twórcy serwisu planują zorganizować akcję promocyjną, aby zdobyć kolejnych użytkowników. Obecnie zarejestrowanych w Nasza-klasa.pl jest ok. 700 tys. osób.

Fundusz venture capital inwestuje w Nasza-klasa.pl

Strona główna Nasza-klasa.pl

- Dążymy do tego, żeby zacieśniać współpracę ze szkołami oraz poszerzać funkcjonalność społeczności. Patrzymy na Facebooka, który mimo że jest obecnie wart 8 mld dolarów, ciągle jest rozwijany i doskonalony- mówi dla Money.pl Maciej Popowicz.

Według czerwcowego badania Megapanel serwis Nasza-klasa.pl zanotował ponad 497 tys. liczby użytkowników oraz zasięg 3,61%.

Źródło: Money.pl

http://www.nasza-klasa.pl