France Telecom zaciąga pożyczkę

France Telecom, francuski operator telekomunikacyjny, zamierza spotkać się dzisiaj z przedstawicielami banków inwestycyjnych w Paryżu, aby nakłonić ich do udzielenia pożyczki w wysokości 5 mld euro na sfinansowanie nowych zakupów.

Niektórzy analitycy uważają, że francuski operator potrzebuje funduszy na zakup licencji i rozwój sieci telefonii komórkowej trzeciej generacji. Inni jednak spekulują inaczej.

Francuski dziennik Le Figaro podał, że za uzyskane pieniądze France Telekom kupi włoskiego operatora telekomunikacyjnego Infostrada oraz holenderską grupę Equant. France Telecom nie potwierdził jednak tych informacji.

Jak na razie to Enel, partner FT w Wind, prowadzi rozmowy dotyczące zakupu Infostrady. Również nie potwierdził informacji, jakoby planował zakup Equanta, dostawcy usług szybkiego przesyłania danych.

W maju France Telecom zaciągnął pożyczkę w wysokości 30 miliardów euro na zakup brytyjskiego operatora telefonii komórkowej Orange. Jest wielce prawdopodobne, że również teraz uzyska pożyczkę, ponieważ okazał się klientem wiarygodnym, który w terminie spłaca kredyt.