Fotografia na okładce magazynu, aparat - Nokia N8

Czasopismo fotograficzne "PiX" zdecydowało się na ciekawy eksperyment. Zaproszeni artyści zorganizowali sesję zdjęciową przy użyciu telefonu Nokia N8, a jedno ze zdjęć pojawiło się na okładce magazynu.

Kiedy patrzy się na zdjęcie modelki z PiX Magazine, trudno uwierzyć, że zostało wykonane przy pomocy aparatu w komórce. A jednak, to właśnie 12 Mpix w telefonie Nokia N8 pozwoliło na wykonanie "okładkowej" fotografii.

Pomógł w tym obiektyw Carl Zeiss i lampa ksenonowa (m.in. z automatyczną redukcją czerwonych oczu). Fotograf docenił też cierpliwość modelki, bo eksperyment trwał nieco dłużej niż zwykłe zdjęcia.

Poniżej zobaczyć można film, pokazujący w jaki sposób przygotowano sesję fotograficzną. W materiale wideo na temat komórkowych zdjęć wypowiadają się też fotograficy i redakcja PiX-a.

W październiku, podobna sesja (również przy użyciu telefonu Nokia N8) pojawiła się w polskim dwutygodniku Viva. Zdjęcia robili wtedy Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek, którzy podsumowując stwierdzili, że aparat w Nokia N8 jest wygodny (...) i jak na ten typ aparatu urządzenie ma mnóstwo przydatnych funkcji jak np. dostosowywanie ostrości i kontrast.

Więcej na temat telefonu dowiecie się z artykułu pt. "Nokia N8 - pierwszy telefon z Symbianem^3".

Wideo z sesji PiX Magazine