Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Fotografia na okładce magazynu, aparat - Nokia N8

Czasopismo fotograficzne "PiX" zdecydowało się na ciekawy eksperyment. Zaproszeni artyści zorganizowali sesję zdjęciową przy użyciu telefonu Nokia N8, a jedno ze zdjęć pojawiło się na okładce magazynu.

Kiedy patrzy się na zdjęcie modelki z PiX Magazine, trudno uwierzyć, że zostało wykonane przy pomocy aparatu w komórce. A jednak, to właśnie 12 Mpix w telefonie Nokia N8 pozwoliło na wykonanie "okładkowej" fotografii.

Pomógł w tym obiektyw Carl Zeiss i lampa ksenonowa (m.in. z automatyczną redukcją czerwonych oczu). Fotograf docenił też cierpliwość modelki, bo eksperyment trwał nieco dłużej niż zwykłe zdjęcia.

Poniżej zobaczyć można film, pokazujący w jaki sposób przygotowano sesję fotograficzną. W materiale wideo na temat komórkowych zdjęć wypowiadają się też fotograficy i redakcja PiX-a.

W październiku, podobna sesja (również przy użyciu telefonu Nokia N8) pojawiła się w polskim dwutygodniku Viva. Zdjęcia robili wtedy Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek, którzy podsumowując stwierdzili, że aparat w Nokia N8 jest wygodny (...) i jak na ten typ aparatu urządzenie ma mnóstwo przydatnych funkcji jak np. dostosowywanie ostrości i kontrast.

Więcej na temat telefonu dowiecie się z artykułu pt. "Nokia N8 - pierwszy telefon z Symbianem^3".

Wideo z sesji PiX Magazine