Flickr udostępnia już 5 miliardów zdjęć

Serwis wymiany zdjęć Flickr przekroczył kolejną granicę popularności. Użytkownik Aaron Yeo opublikował w piątek zdjęcie numer 5 miliardów. Informację, na oficjalnym blogu Flickr, potwierdził wczoraj Zack Sheppard. Przedstawiciel serwisu dodał, że na stronie pojawia się ponad 3 tysiące fotografii w ciągu 1 minuty.

Zobacz też:

Zdjęcie nr 5 000 000 000. "Woodwards Collage", aut. Aaron Yeo.

Pierwsi, na fascynującą liczbę, natknęli się sami użytkownicy. Nie było to zresztą zbyt trudne, bo numer seryjny zdjęcia znajduje się w hiperłączu, które do niego prowadzi. Przez najbliższy czas, wszystkie dodane na Flickr zdjęcia będą mieć "piątkę" z przodu.

Może to jednak nie potrwać aż tak długo, jak nam się wydaje. Baza Flickr w ciągu ostatnich 3 lat rośnie z prędkością około 1 miliarda zdjęć rocznie - podaje Hans Kullin, blogger związany z serwisem Media Culpa, który pierwszy poinformował o zdjęciu nr 5 mld na koncie użytkownika yeoaaron.

Najwięcej zdjęć przechowuje obecnie Facebook, który chwalił się na początku roku, że jego użytkownicy dodają średnio 2,5 miliarda zdjęć miesięcznie. Analitycy wskazują jednak, że o ile wartość zdjęć w serwisie Zuckerberga jest bardzo niska, tak jakość tych z Flickr utrzymuje się na wysokim poziomie.

Serwis nastawiony jest na fotografów, którzy znajdą w nim m.in. narzędzia do edycji zdjęć. Flickr współpracuje też z wieloma aplikacjami graficznymi, ułatwiając przesyłanie obrazków wprost na konto w serwisie.

Zobacz: zdjęcie nr 5000000000 w profilu Aarona Yeo. Fotograf nie skomentował na razie doniesień. Może być zdziwiony, że do jego fotki linkują dziś tysiące stron z całego świata.