Firma i Człowiek Roku 2011 Internet Standard - nominacje

Już po raz ósmy redakcja Internet Standard ogłasza nominacje do nagród dla Człowieka Roku i Firmy Roku. Nagrody zostaną wręczone podczas konferencji Internet 2k12, która odbędzie się w dniach 19-20 czerwca 2012 r.

Firma i Człowiek Roku 2011 Internet Standard - nominacje
Konferencje z cyklu Internet 2k na stałe wpisały się w terminarz spotkań branży internetowej. Tradycyjnie podczas kolejnych konferencji redakcja Internet Standard nagradza Człowieka Roku i Firmę Roku - osobę oraz firmę, które miały duży wpływ na polską branżę internetową.

Wśród dotychczasowych laureatów Nagrody Internet Standard znaleźli się m. in.: Tomasz Józefacki, Tomasz Jażdżyński, Michał Brański i Tomasz Czechowicz. Wśród wyróżnionych firm znalazły się m.in.: NK.pl, Grupa O2, Onet, Allegro i CD Projekt.

Nominacje w kategorii Człowiek Roku 2011 Internet Standard:

Marcin Beme, twórca Audioteka.pl - za przekonanie Polaków, że można słuchać książek, za wysoką jakość produktów, za konsekwencje w przekształcaniu Audioteki ze startupu w stabilny biznes, za transakcję z funduszem Giza Polish Ventures (inwestycja na 2 mln zł) oraz za współpracę z gigantami: Amazon i iTunes.

Piotr "Vagla" Waglowski, prawnik, autor serwisu prawo.vagla.pl - za blisko półtorej dekady prowadzenia serwisu na temat prawa w Internecie, za konsekwentne popieranie wolności w Sieci, za opisywanie w zrozumiały sposób trudnych prawniczych tematów, za inicjowanie merytorycznych dyskusji, za wkład w badania dotyczące prawa autorskiego w Internecie.

Dimitr Glouchtchenko, twórca Kwejk.pl - za stworzenie serwisu, który w kilka miesięcy stał się jedną z najczęściej odwiedzanych witryn w Polsce, za pokazanie, że nowy projekt w Internecie nie musi kosztować milionów złotych, za sprytne wykorzystanie siły Facebooka do promocji Kwejka, za optymizm i pokazanie, że "da się" zrobić coś nowego.

Nominacje w kategorii Firma Roku 2011 Internet Standard:

Answear.com, internetowy sklep z odzieżą - za pokazywanie offline’owej branży odzieżowej, że można odnieść sukces w "online", za podnoszenie poprzeczki w jakości w polskim e-commerce, za umiejętne połączenie sklepów offline i sklepu online, za skalę projektu i zaangażowanie.

Listonic.com, aplikacja do tworzenia list zakupowych - za konsekwentną rozbudowę biznesowego ekosystemu partnerów, za pozyskanie partnera Mastercard, za wykorzystanie trendu mobilności, za rozwój usługi i dodawanie kolejnych funkcjonalności.

Jakdojade.pl - za konsekwentny rozwój usługi: od internetowego serwisu po mobilne narzędzie na smartfony, za pomoc w przemieszczaniu się po 12 miastach, za połączenie przy projekcie pracowników naukowych, młodych absolwentów i osoby z branży IT, za pokazanie do czego może przydać się smartfon z dostępem do Internetu, za intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie.

Laureatów poznamy podczas konferencji Internet 2k12, która odbędzie się w dniach 19-20 czerwca 2012 r. w Warszawie.