Firefox zyskuje w Europie

Z przeglądarki Firefox korzysta obecnie 5,51% europejskich internautów - wynika ze statystyk przedstawionych przez niemiecką firmę Adtech. Oznacza to, że FireFox jest drugą pod względem popularności w Europie przeglądarką - pierwsze miejsce wciąż dzierży Internet Explorer.

Warto jednak zauważyć, że po raz pierwszy od wielu lat popularność przeglądarki Microsoftu spadła w Europie poniżej 90% - korzysta z niej w tej chwili 89,47% internautów.

Co ciekawe, z opracowania opublikowanego przez Adtech wynika, że Firefox zyskuje średnio 1% udziału w rynku co dwa tygodnie - przy czym odbywa się to ze stratą dla (który w od końca sierpnia stracił ok. 3% udziału w rynku). Użytkownicy norweskiej Opery w analizowanym przez Adtech okresie stanowili 1,01% europejskich internautów.

Według danych serwisuhttp://Ranking.pl , w tygodniu trwającym od 23 do 29 listopada z Internet korzystało 89,5% polskich internautów. Na drugim miejscu znalazła się , z której korzystało 4,4% użytkowników Internetu. Trzecie miejsce przypadło Firefoksowi - 3,3%.

Zdaniem ekspertów, główną przyczyną trwającego od kilku miesięcy spadku popularności przeglądarki Microsoftu są pojawiające się co kilka dni, kolejne doniesienia o niebezpiecznych dla użytkowników błędach w IE.