Firefox przekracza pułap 10 milionów pobrań

Udostępniona ponad miesiąc temu przeglądarka internetowa Firefox 1.0 pobrała się już w ponad 10 milionach kopii, informują przedstawiciele Mozilla Foundation. Tymczasem, według statystyk firmy OneStat, popularność Internet Explorera nadal spada.

Firefox 1.0, który miał swoją premierę 9 listopada spotkał się z ogromnym zainteresowaniem użytkowników, co przełożyło się bezpośrednio na liczbę pobrań oraz rosnące statystyki. Jak twierdzą przedstawiciele Mozilla Foundation, od momentu udostępnienia przeglądarki pobrano ją już w ponad 10 milionach kopii. Więcej o samym Firefoksie 1.0 można znaleźć w artykule: "Firefox 1.0 - pogromca IE?".

Jak pokazują statystyki firmy OneStat z listopada, utrzymuje się tendencja wzrostowa wśród użytkowników przeglądarki Firefox, spadek notuje natomiast po raz kolejny Internet Explorer. Podczas gdy w maju produkt Mozilla Foundation miał zaledwie 5% udziału w rynku przeglądarek, jego listopadowy wynik to 7,4%.

Firefox przekracza pułap 10 milionów pobrań

Liczba użytkowników poszczególnych grup przeglądarek w ostatnich 3 tygodniach według Ranking.pl

W tym samym czasie, Internet Explorer zanotował 5-procentowy spadek do wartości 88,9%. Jak twierdzą przedstawiciele Microsoftu, badania OneStat nie są do końca wiarygodne, bowiem nie biorą pod uwagę użytkowników korporacyjnych.

Jak pokazują statystyki Ranking.pl, również na naszym rodzimym rynku popularność Firefoksa stopniowo wzrasta.