Firefox informuje internautów o nieaktualnym Flashu. 70% z nich ignoruje ostrzeżenie

8 września Mozilla udostępniła nowe wersje swojej przeglądarki internetowej, które oferowały moduł mający za zadanie sprawdzanie aktualności zainstalowanego Flash Playera. Okazało się, że większość z ostrzeżonych internautów nie zdecydowała się na przeprowadzenie zalecanego upgrade'u.

Nowy moduł został wprowadzony wraz z przeglądarkami Firefox noszącymi numery 3.0.14 i 3.5.3. Dzięki niemu, jeśli zaszła taka potrzeba, użytkownikowi ukazywało się okno z informacją o konieczności aktualizacji Flasha oraz odnośnikiem do strony Adobe.

Z najnowszych informacji udostępnionych przez Kena Kovasha z Mozilli wynika, że w ciągu tygodnia 30% z ostrzeżonych osób (około 10 milionów) zdecydowało się na przeprowadzenie ważnego dla bezpieczeństwa ich komputerów procesu aktualizacji.

Tak wysoki współczynnik kliknięć (Click-Through-Rate) potwierdza, że pomysł Mozilli jest jak najbardziej trafiony (Ken Kovash przypomina, że w przypadku strony startowej "What's new" współczynnik ten sięga zaledwie 5%). Nie zmienia to jednak faktu, że aż 70% internautów zignorowało ostrzeżenie.