Firefox 3 - jest rekord Guinnessa!

Fundacja Mozilla zdołała zrealizować swój ambitny plan - organizacja ustanowiła rekord Guinneasa w kategorii "program, który został pobrany największą liczbę razy w ciągu 24 godzin od premiery". W oficjalnej wpisie do słynnej księgi rekordów zostanie odnotowane, że Firefoksa 3 w pierwszą dobę pobrało 8 002 530 użytkowników.

Paul Kim - wiceprezes fundacji ds. marketing - w wydanym z tej okazji oświadczeniu podziękował fanom i użytkownikom przeglądarki, podkreślając, że tak naprawdę to oni ustanowili ów rekord. "Członkowie naszej społeczności zebrali się razem i nie tylko informowali innych o programie, ale także wzięli inicjatywę w swoje ręce i pomogli nam zmobilizować miliony osób na całym świecie" - mówi Kim.

Mozilla ogłosiła zamiar ustanowienia oficjalnego Rekordu Guinnesa 28 maja - na 20 dni przed premierą przeglądarki Firefox 3. Organizacja zachęcała internautów nie tylko do pobierania programu, ale także do organizowania najróżniejszych imprez z tej okazji (w ramach inicjatywy Download Day - Dzień Pobierania). Gdy 17 czerwca program został udostępniony, rozpoczęto zliczanie pobrań - ostatecznie okazało się, że w pierwszą dobę było ich ponad 8 mln. Dane te przekazano do weryfikacji autorom Księgi - zostały one zatwierdzone, co pozwoliło na oficjalne ustanowienie rekordu (wcześniej nie było w Księdze takiego wpisu).

Więcej informacji o rekordzie Guinnessa ustanowionym przez społeczność Mozilli można znaleźć na stroniehttp://www.spreadfirefox.com/pl/worldrecord .