Finalny Skype 3.0

Ukazała się stabilna wersja programu do komunikacji głosowej i wideo przez Internet, Skype 3.0. Oczywiście dostępna jest polska wersja językowa i kilka ciekawych funkcji - m.in. rozmawianie bezpośrednio ze strony internetowej, ulepszony interfejs użytkownika oraz personalizacja wyglądu.

Finalny Skype 3.0
Twórcy drugiego pod względem popularności komunikatora internetowego w Polsce po raz kolejny udowodnili, że nie zasypiają gruszek w popiele i wciąż udoskonalają swój produkt, nie oglądając się na konkurencję. Obecnie z tego programu korzysta ponad 2,5 mln użytkowników w naszym kraju.

Do najważniejszych nowości należą Skypecasts i Czaty publiczne, umożliwiające tworzenie rozmów i komunikowanie się na forach publicznych. Przy tej okazji wprowadzono również usługę Click-to-call, pozwalającą wykonywać połączenia telefoniczne bezpośrednio ze strony internetowej. Usługa SkypeOut, czyli prowadzenie rozmów typu komputer-telefon, może być dzięki temu realizowana już po jednym kliknięciu. Funkcja ta działa zarówno z przeglądarką Internet Explorer jak i z Firefoksem.

"Skype przestaje być programem służącym tylko do rozmów, a staje się centrum rozrywki. Duży nacisk kładziemy na rozwiązania ułatwiające kontakt w ramach społeczności naszych użytkowników. Przez Skype można rozmawiać, widzieć się, pisać do siebie, przesyłać pliki, zdjęcia, muzykę, wysyłać wiadomości tekstowe, rozgrywać partię szachów" - mówi Michał Kostrzewa, szef Skype w Polsce.

O nowej wersji testowej pisaliśmy już w materiale Nowy Skype 3.0 i stary Gadu-Gadu 7.6?

Pobierz plik dla Windows