Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Finalny Skype 3.0

Ukazała się stabilna wersja programu do komunikacji głosowej i wideo przez Internet, Skype 3.0. Oczywiście dostępna jest polska wersja językowa i kilka ciekawych funkcji - m.in. rozmawianie bezpośrednio ze strony internetowej, ulepszony interfejs użytkownika oraz personalizacja wyglądu.

Finalny Skype 3.0
Twórcy drugiego pod względem popularności komunikatora internetowego w Polsce po raz kolejny udowodnili, że nie zasypiają gruszek w popiele i wciąż udoskonalają swój produkt, nie oglądając się na konkurencję. Obecnie z tego programu korzysta ponad 2,5 mln użytkowników w naszym kraju.

Do najważniejszych nowości należą Skypecasts i Czaty publiczne, umożliwiające tworzenie rozmów i komunikowanie się na forach publicznych. Przy tej okazji wprowadzono również usługę Click-to-call, pozwalającą wykonywać połączenia telefoniczne bezpośrednio ze strony internetowej. Usługa SkypeOut, czyli prowadzenie rozmów typu komputer-telefon, może być dzięki temu realizowana już po jednym kliknięciu. Funkcja ta działa zarówno z przeglądarką Internet Explorer jak i z Firefoksem.

"Skype przestaje być programem służącym tylko do rozmów, a staje się centrum rozrywki. Duży nacisk kładziemy na rozwiązania ułatwiające kontakt w ramach społeczności naszych użytkowników. Przez Skype można rozmawiać, widzieć się, pisać do siebie, przesyłać pliki, zdjęcia, muzykę, wysyłać wiadomości tekstowe, rozgrywać partię szachów" - mówi Michał Kostrzewa, szef Skype w Polsce.

O nowej wersji testowej pisaliśmy już w materiale Nowy Skype 3.0 i stary Gadu-Gadu 7.6?

Pobierz plik dla Windows