Festiwal filmowy na dziesięciolecie Filmweb.pl

Festiwal Gustów Filmowych jest organizowany w ramach obchodów dziesięciolecia największego polskiego portalu filmowego - Filmweb.pl. Odbędzie się on w dniach 25-28 września w Warszawie, a jego centrum stanowić będą codzienne pokazy filmów w Kinie Luna.

O tym, jakie filmy zostaną zaprezentowane na Festiwalu Gustów Filmowych zadecydować mają w głównej mierze użytkownicy Filmweb.pl. "Festiwal Gustów Filmowych jest imprezą skierowaną przede wszystkim do użytkowników Filmwebu, jednak ma on charakter otwarty, zatem każdy kto będzie w Warszawie w ostatni weekend września będzie na niej mile widziany", czytamy w informacji prasowej. Pokazowi filmów mają towarzyszyć dodatkowe, atrakcyjne imprezy. 10 urodziny Filmwebu przypadały na 18 marca 2008 r.

"Otwarcie się portalu na różnorodne inicjatywy offline jest częścią strategii przyjętej przez nową redakcję Filmwebu", czytamy w informacji. Filmweb współpracuję z festiwalami filmowymi: Dwa Brzegi, Doc Review, Festiwal w Gdyni, Festiwal Filmów Niemych, Sputnik, Warszawski Festiwal Festiwal Filmowy. - "Warto zaznaczyć, że patronaty nad czterema pierwszymi festiwalami przejęliśmy od portalu Stopklatka.pl"- podkreśla Łukasz Świątek, Junior PR Specialist. Filmweb.pl to również jedyny portal w Polsce, który współpracuję z Filmoteką Narodową.

W lipcu portal, wspólnie z producentem filmowym Telemark, rozpoczął casting do serialu, którego głównym odbiorcą mają być nastolatki.

Obecnie serwis utrzymuje stałą liczbę użytkowników - miesięcznie odwiedza go ponad 1,6 mln internautów (według czerwcowych wyników Megapanel PBI/Gemius).

Patrz też:

Filmweb w 2008: Więcej reklamodawców i "rewolucyjna" nowa wersja