Facebooka i Twittera przeszukasz z Bing

Microsoft lada moment ma ogłosić podpisanie umowy z serwisami Twitter.com i Facebook.com.

Jak podaje Businessinsider.com, Microsoft zamierza zintegrować swoją wyszukiwarkę Bing.com z dwoma popularnymi serwisami społecznościowymi, tak, aby można było za jej pomocą odnaleźć informacje o statusie przesyłane przez użytkowników Facebook.com i Twitter.com.

Ruch Microsoftu jest tym bardziej interesujący, gdyż funkcji takiej nie ma jeszcze Google.

Brak jeszcze szczegółów na temat integracji, zwłaszcza że Microsoft nie komentuje sprawy. Funkcjonalność, polegającą na odnajdywaniu "twittów" dostępna ma być pod adresemhttp://www.bing.com/twitter/?FORM=DTPTWO.

AKTUALIZACJA: Google też ma umowę z Twitterem

Microsoft potwierdził podpisanie umowy z serwisami Twitter i Facebook. Dzięki współpracy z Twitterem, użytkownik Bing.com po wpisaniu zapytania w wyszukiwarkę, będzie mógł zapoznać się ze strumieniem stale odświeżanych statusów płynących z popularnego mikrobloga. Wyniki mogą być filtrowane za pomocą kryterium daty czy “best match", dającego dodatkowe możliwości wyszukiwania statusów (m.in. ilość osób śledzących daną osobę na Twitter.com).

Facebooka i Twittera przeszukasz z Bing

Opcja przeszukiwania statusów z Facebooka ma pojawić się później, daty nie sprecyzowano.

Kilka godzin po tym, jak Microsoft ogłosił swój nowy projekt, ujawniło się także Google, ogłaszając, że także podpisało umowę z Twitterem i że za kilka miesięcy także będzie przeszukiwało statusy z mikrobloga. Google nie podpisało jednak umowy z Facebookiem, a przynajmniej nic o tym nie wiadomo.

Wygląda na to, że Microsoft jest jednak w lepszej sytuacji niż Google, a to z dwóch powodów. Po pierwsze jego wyszukiwarka statusów z Twitter.com już działa i użytkownicy mogą się zacząć oswajać z tą funkcją. Po drugi asem w rękawie gigana z Redmond pozostaje Facebook.

Aktualizacja: 22 października 2009 12:32

AKTUALIZACJA: Google też ma umowę z Twitterem.