Facebook zarejestrował w Polsce swój oddział

Facebook powołał w Polsce spółkę zależną Facebook Poland spółka z o.o. Mimo zarejestrowanej siedziby i osobowości prawnej, na razie firma nie otworzy swojego biura w Warszawie, gdzie znajduje się jej adres.

Facebook na swoją siedzibę wybrał Warszawę, choć jednym z prawdopodobnych miejsc otwarcia biura był też Wrocław, gdzie już znajduje się NK.pl i Centrum Innowacji Google.

W skład zarządu Facebook Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wchodzą mieszkający na stałe w Kalifornii Cipora Herman, która pracuje na stanowisku VP Finance & Treasurer oraz Theodore Ullyot, członek zarządu Facebooka w Wielkiej Brytanii.

Spółka Facebook Poland najprawdopodobniej została powołana aby bezpośrednio sprzedawać reklamy na Facebooku. Niedawno agencja marketingowa ARBOinteractive straciła status oficjalnego partnera Facebooka w Polsce. Portal nafejsie.pl, który poinformował o zarejetrowaniu polskiego oddziału wskazuje, że toczyła się już rekrutacja na prezesa polskiego oddziału, na razie jednak nikogo nie wybrano.