Facebook wprowadza usługę haseł na SMS

Użytkownicy Facebooka obawiający się o bezpieczeństwo danych podczas logowania do serwisu mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Portal rozpoczął wprowadzanie usługi hasła na żądanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie straszne będą nam keyloggery.

Facebook wprowadza usługę haseł na SMS
Facebook określa swoją nową usługę mianem "hasła tymczasowego". Wiadomość w tej sprawie pojawiła się między innymi na oficjalnym blogu portalu.

Dzięki usłudze ludzie będą mogli logować się na Facebooka z miejsc publicznych bez obaw o bezpieczeństwo. Użytkownik podejrzewający, że jego dane mogą zostać wykradzione może skorzystać z usługi hasła na żądanie, które chwilowo zastąpi to, z którego korzysta się na co dzień.

Konto w portalu pozostanie więc bezpieczne, nawet gdy logowanie będzie się odbywać np. na komputerze z zainstalowanym oprogramowaniem wykradającym hasła.

Użytkownicy w niektórych krajach (m.in. w USA i Australii) już teraz mogą skorzystać z usługi hasła tymczasowego. Wystarczy, że wyślą SMSa o treści "otp" pod numer 32665. W wiadomości zwrotnej otrzymają kod ważny do zalogowania przez 20 minut. Po tym czasie zostanie przywrócone stare, ustalone wcześniej hasło. Oczywiście do działania usługi wymagane jest przypisanie numeru telefonu do konta w portalu.

Z wiadomości Facebooka wynika, że usługa będzie dostępna "dla wszystkich" w przeciągu najbliższych tygodni.