Facebook poprawi aktualności. Czyżby koniec spamu?

Zespół Facebooka planuje wprowadzić usprawnienia w wyświetlaniu powiadomień od aplikacji. Koncepcja przewiduje stworzenie systemu priorytetów ze względu na zainteresowania użytkownika. Usprawnienia mają m.in. ukrócić obecny spam z gier i innych aplikacji, z których korzystają nasi znajomi.

Jak informuje Cnet, plany zostały zaprezentowane dzisiaj podczas spotkania przedstawicieli portalu z twórcami gier. Założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg, podkreślił konieczność wprowadzenia zmian w informacjach dostarczanych użytkownikom przez aplikacje i gry.

Uściślając, szefowi portalu chodzi o wprowadzenie systemu, który mógłby zmieniać częstotliwość ich wyświetlania. W tej chwili większość użytkowników Facebooka jest zasypywanych informacjami od znajomych grających np. w FarmVille. Ich częstotliwość jest tak duża, że nawet osoby interesujące się daną aplikacją filtrują (ukrywają) powiadomienia od niej.

Po zmianach wyświetlane treści mają być w większym stopniu zgodne z zainteresowaniami danego użytkownika. Planowany system będzie monitorować aktywność naszą oraz naszych znajomych i wyświetlać informacje wedle priorytetów obliczanych dla każdego konta z osobna. Dzięki temu osoby nie interesujące się danymi aplikacjami nie będą musiały ukrywać informacji od nich bowiem te pojawią się sporadycznie.

System priorytetów spowoduje także, że osoby bardzo aktywne np. w Mafia Wars otrzymają jeszcze więcej ważnych informacji na ten temat niż wcześniej. Aby nie zirytować użytkowników ciągłymi pojedynczymi wpisami w aktualnościach ma się zmienić system ich wyświetlania.

Podczas spotkania Zuckerberg zapewnił, że prace nad poprawieniem systemu są już w toku. Zmiany te mają być początkiem większych przeobrażeń w związku z facebookowymi aplikacjami. "Setki milionów osób grają na Facebooku, ale też setki milionów nie znoszą tych gier" - powiedział szef portalu. "Zadaniem dla nas jest wymyślić jak to pogodzić" - dodał.