Facebook otwiera w Warszawie biuro handlowe na Europę Środkowo-Wschodnią

Zlokalizowane w Warszawie biuro ma pracować z firmami z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej obejmując zasięgiem ok. 30 krajów (w tym także np. Ukrainę, czy Grecję). Biuro zatrudnia na razie kilka osób.

Łącznie w regionie nadzorowanym z Warszawy z Facebooka korzysta ok. 46 milionów użytkowników, z czego w Polsce 9 milionów. Na całym świecie Facebook ma już 955 mln użytkowników. Pracę polskiego biura nadzorować ma Diego Oliva, dyrektor regionalny Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę, na co dzień pracujący w europejskiej centrali firmy w Dublinie.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi będąc tu i mogąc pracować bezpośrednio z naszymi klientami z Polski i całego region Europy Środkowo-Wschodniej. Wiele firm już teraz komunikuje się z klientami za pośrednictwem. Otwierając oddział w Warszawie chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami i pozostać otwartymi na potrzeby naszych klientów" - przekonuje Diego Oliva.

"Dostęp do szybkiego Internetu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej rośnie błyskawicznie. Zaledwie w ciągu ostatniego roku liczba użytkowników mobilnego Internetu zwiększyła się o 250%. Miliony tych użytkowników dołączają do społeczności Facebooka, co czyni ten rynek jednym z najbardziej dynamicznych i interesujących na świecie" - dodaje.