Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Facebook najważniejszą siecią społecznościową na rynku

Poza Chinami, Rosją i kilkoma krajami z cenzurą internetu, Facebook dominuje wśród sieci społecznościowych na świecie, a co za tym idzie - jest najatrakcyjniejszą platformą dla reklamodawców i firm.

Według prognoz 67,4% wszystkich internautów na świecie będzie korzystać w 2016 roku z sieci społecznościowych. Najczęściej oczywiście z Facebooka, który ma niemal 1,4 miliarda aktywnych użytkowników. I choć inne sieci oraz media społecznościowe gwałtownie rosną w siłę (np. Instagram), to o ilości użytkowników takiej, jaką ma portal Marka Zuckerberga, mogą jedynie pomarzyć. Aczkolwiek popularność niektórych aplikacji społecznościowych różni się w zależności od kraju, np. w Japonii dominuje Line, a w Niemczech WhatsApp.

Facebook najważniejszą siecią społecznościową na rynku

Statystyki pokazują, że użytkownicy sieci społecznościowych stają się coraz bardziej mobilni - ze wspomnianego Facebooka korzysta tylko i wyłącznie za pomocą smartfonów/tabletów ok. 13,2 % użytkowników. Globalnie 30% czasu spędzonego przez internautów w sieci poświęcone było aktywności w mediach społecznościowych. Liczba ta będzie rosnąć, ponieważ z roku na rok rejestruje się coraz większe zainteresowanie ludzi tego typu sposobem komunikacji ze światem.