Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Facebook ma już 250 mln użytkowników

250 mln użytkowników z całego świata oraz 50 mln nowych osób przez ostatnie trzy miesiące - Facebook pochwalił się swoimi niesamowitymi osiągnięciami w segmencie serwisów społecznościowych.

"250 mln użytkowników Facebooka potwierdza, że serwis żyje, a użytkownicy nie mają żadnych problemów z jego obsługą" - napisał na swoim blogu Mark Zuckerberg, dyrektor generalny serwisu.

"Każda osoba dołączająca do naszej społeczności sprawia, że portal staje się lepszy i oferuje coraz szerszy zasięg komunikacji, w tym szczególnie dla znajomych i rodziny. Dla nas wzrost liczby odbiorców do 250 milionów to nie tylko osiągniecie w postaci liczby, ale też dowód na to, jak wiele osobistych interakcji zachodzi pomiędzy użytkownikami i jak daleko możemy powiększyć zasięg komunikacji pomiędzy setkami milionów użytkowników na całym świecie" - dodał.

Facebook, który 4 lutego obchodził piątą rocznicę działalności, w ostatnich miesiąc pokonał swojego niedawnego rywala MySpace.com na niemal każdej płaszczyźnie. Jak donosi comScore, Facebook dosłownie zdetronizował MySpace pod względem popularności w segmencie społeczności internetowej.

Dzięki badaniu przeprowadzonemu przez iStrategyLabs stało się jasne, kto tak naprawdę napędza nagły skok popularności Facebooka. Z raportu opublikowanego w poprzednim tygodniu wynika, że portal przyciąga wielu starszych użytkowników, którzy znajdują się znacznie powyżej średniej wiekowej serwisów Web 2.0.

Podczas gdy liczba użytkowników Facebooka w wieku szkolnym przez ostatnie sześć miesięcy systematycznie spadała, to popularność w grupie wiekowej 55 lat i wyżej znacznie wzrosła. Według iStrategyLabs przyrost w tym przedziale wiekowym wynosił aż 513,7% przez ostatnie pół roku.

Nasza Redakcja przetestowała i wybrała najlepsze nawigacje - zobacz ranking!

Nowość: najlepsze nawigacje z redakcyjnego rankingu możesz kupić w naszym sklepie. Sprawdź!