Facebook będzie lepiej chronić dzieci?

Pracownicy serwisu Facebook podjęli kolejne kroki służące ograniczeniu dostępu dzieci do treści i osób potencjalnie dla nich niebezpiecznych. Tym razem testowana jest specjalna ikonka, wymyślona przez amerykańskich urzędników.

Ikonka, stworzona przez urzędników ze stanu New Jersey w Stanach Zjednoczonych, pomagać ma w zgłaszaniu stron o nieodpowiednich dla nieletnich treściach. Użytkownicy będą mieć również możliwość zaalarmowania o obecności w sieci osób mogących stanowić dla dzieci potencjalne niebezpieczeństwo.

Zgodnie z planem, nowa ikonka miałaby zastąpić specjalne linki służące obecnie do zgłaszania niebezpiecznych dla dzieci treści. Pojawiałaby się ona na losowo wybranych stronach witryny Facebook.

Facebook będzie lepiej chronić dzieci?

Po kliknięciu w ikonkę ukazywać się ma okno z wieloma opcjami do wyboru. Wśród nich znajdą się porady, narzędzia do blokowania osób rozpowszechniających niedozwolone treści oraz możliwość zgłoszenia, zakazanych na serwisie Facebook, zawartości takich jak np. pornografia.

Ikona jest obecnie testowana również przez inne serwisy internetowe. Wśród nich znajdują się: MyYearbook.com, BlackPlanet.com, MiGente.com, Glee.com, AsianAve.com, Dweeber.com oraz Faithbase.com.