[email protected] - kupione!

Za 307 mln USD telekomunikacyjny gigant AT&T nabędzie aktywa [email protected]

AT&T posiadał dotychczas 23% akcji [email protected] Jak spodziewali się analitycy rynku, firma zdecydowała się na wykup pozostałych akcji. Według zapewnień przedstawicieli [email protected] transakcja umożliwi dalsze świadczenie usług przez firmę.

Zdaniem ekspertów, aż 21 firm, w tym tacy potentaci jak AT&T Broadband, Comcast i Cox Communications, opiera działalność w zakresie własnych usług internetowych na zasobach sprzętowych i usługach dostarczanych przez [email protected] Te firmy nie mogą pozwolić na zawieszenie działalności [email protected] W sierpniu br. rzecznik AT&T Broadband stwierdził, że 1,35 mln klientów firmy korzysta z dostępu do Internetu przez modem kablowy, z czego większość wykorzystuje usługi dostarczane częściowo przez [email protected]

Z usług [email protected] korzysta ok. 3,2 mln subskrybentów. Firma popadła jednak w tarapaty finansowe, a w ub. tygodniu zapowiedziała kolejne zwolnienia, tym razem ok. 25% pracowników. Także w ub. tygodniu ogłoszono, że [email protected] zawiesi partnerską współpracę z wieloma sklepami internetowymi oraz zamknie działalność spółki-córki MatchLogic, zajmującej się świadczeniem interaktywnych usług marketingowych.