Excite@Home - kupione!

Za 307 mln USD telekomunikacyjny gigant AT&T nabędzie aktywa Excite@Home.

AT&T posiadał dotychczas 23% akcji Excite@Home. Jak spodziewali się analitycy rynku, firma zdecydowała się na wykup pozostałych akcji. Według zapewnień przedstawicieli Excite@Home transakcja umożliwi dalsze świadczenie usług przez firmę.

Zdaniem ekspertów, aż 21 firm, w tym tacy potentaci jak AT&T Broadband, Comcast i Cox Communications, opiera działalność w zakresie własnych usług internetowych na zasobach sprzętowych i usługach dostarczanych przez Excite@Home. Te firmy nie mogą pozwolić na zawieszenie działalności Excite@Home. W sierpniu br. rzecznik AT&T Broadband stwierdził, że 1,35 mln klientów firmy korzysta z dostępu do Internetu przez modem kablowy, z czego większość wykorzystuje usługi dostarczane częściowo przez Excite@Home.

Z usług Excite@Home korzysta ok. 3,2 mln subskrybentów. Firma popadła jednak w tarapaty finansowe, a w ub. tygodniu zapowiedziała kolejne zwolnienia, tym razem ok. 25% pracowników. Także w ub. tygodniu ogłoszono, że Excite@Home zawiesi partnerską współpracę z wieloma sklepami internetowymi oraz zamknie działalność spółki-córki MatchLogic, zajmującej się świadczeniem interaktywnych usług marketingowych.