Europejska ekspansja iTunes Music Store

Lider na rynku zakupów cyfrowej muzyki, sklep muzyczny iTunes Music Store koncernu Apple, już w październiku otworzy swoje podwoje dla mieszkańców kolejnych co najmniej 5 krajów ze Starego Kontynentu.

Jak powiedział na konferencji Popkomm w Berlinie Eddie Cue, wiceprezes działu aplikacji Apple, prowadzone są intensywne przygotowania do uruchomienia kolejnych wersji sklepu iTMS. Stanie się to już w przyszłym miesiącu, czyli w październiku. Cue nie chciał zdradzić dokładnie, które kraje obejmie październikowa ekspansja iTunes Music Store. Dodał jedynie, iż obejmie on swym zasięgiem znaczną część zachodniej Europy.

Funkcjonujący od kwietnia 2003 roku w Stanach Zjednoczonych iTMS, otworzył się na rynek europejski (Niemcy, Francja, Wielka Brytania) w połowie czerwca 2004. Do tej pory sprzedano w nim ponad 125 milionów utworów.

Spytaliśmy przy okazji polskie przedstawicielstwo firmy Apple, czy październikowa ekspansja iTMS obejmie swoim zasięgiem również Polskę, jednak odmówiono oficjalnego skomentowania tej sprawy.