Europa lubi .biz

Ponad 35% wszystkich zarejestrowanych do tej pory domen z sufiksem .biz zarezerwowały europejskie firmy. Prym w tej dziedzinie wiodą Niemcy i Brytyjczycy.

Ponad 35% wszystkich zarejestrowanych do tej pory domen z sufiksem .biz zarezerwowały europejskie firmy. Najwięcej, bo 12% witryn z rozszerzeniem .biz zarejestrowały niemieckie firmy. Firmy brytyjskie zarejestrowały w sumie 9% domen z rozszerzeniem .biz. Dane na ten temat przedstawione zostały w raporcie opublikowanym przez firmę analityczną vnunet.com.

Z opracowania wynika również, iż domeny z sufiksem .biz najchętniej rezerwują małe i średnie przedsiębiorstwa - zdaniem analityków, pojawienie się nowych, ściśle przypisanych celom biznesowym, domen było jest dla nich szansą na promowanie marki. Raport nie zawiera, niestety, precyzyjnych informacji o tym, jaki procent domen .biz zarezerwowali przedsiębiorcy z innych kontynentów. Analitycy zwracają jednak uwagę na fakt, iż nowa domena cieszą się raczej równą popularnością - co wyraźnie różni ją od domeny .com, z której korzystają przede wszystkim firmy z USA (blisko 85% domen .com zarezerwowanych jest przez amerykańskie przedsiębiorstwa).