Ericsson z IBM dla m-commerce

Koncerny podpisały dzisiaj porozumienie o współpracy w dziedzinie rozwiązań dla „mobilnych” usług finansowych. Liczą na ich rozwój po uruchomieniu sieci UMTS.

Obie firmy chcą opracowywać rozwiązania dla instytucji finansowych, które pozwolą im na obsługę klientów za pośrednictwem telefonów komórkowych.W grę wchodzą takie usługi jak sprawdzanie salda rachunków, składanie zleceń, przelewanie gotówki, handel internetowy.

Obie firmy liczą na rozwój „przenośnych” usług różnego rodzaju, w tym finansowych, wraz z upowszechnieniem technologii GPRS i pojawieniem się telefonii UMTS.

IBM posiada doświadczenie w informatycznych systemach obsługujących instytucje finansowe, a także klientów w tym sektorze. Stanowią oni docelową grupę nabywców usług nowo powstałego sojuszu. Zdaniem jego przedstawicieli banki mają 2-3 lata na wprowadzenie rozwiązań w ramach nowych technologii telekomunikacyjnych.

„Bardzo dużo projektów m-commerce podejmowanych przez banki i instytucje finansowe, pozostaje w fazie startowej, z bardzo niewielką liczbą klientów. Rozpoczynano je tylko po to aby zdobyć przewagę na rynku nowych usług. Teraz wspomniane instytucje muszą pomyśleć o ich rozwoju i zdobywaniu dalszych klientów. Będzie to związane z rozwijaniem systemów, w czym nasz sojusz im dopomoże.” – twierdzi Mark N.Green, wiceprezes IBM Global Financial Services Sector.