Elektroniczny Playboy

Wydawca magazynu dla panów Playboy szykuje się do udostępniania również jego wersji elektronicznej. Od września czytelnicy będą mogli przeglądać dokładną kopię papierowego wydania na ekranie komputera.

Playboy zamierza trafić tym sposobem do nowej grupy czytelników, którzy coraz częściej sięgają po elektroniczne wersje czasopism, dostępne w Internecie. Wydawca planuje również umieszczenie w "e-Playboyu" sponsorowanych linków reklamowych.

Playboy będzie współpracował z firmą Zinio Systems, udostępniającą już ponad trzysta tytułów w postaci elektronicznej. Do przeglądania sieciowej edycji Playboya będzie trzeba zainstalować darmowy program - Zinio Reader - dostępny zarówno dla systemów Windows, jak i Mac OS. Reader umożliwia nie tylko proste przeglądanie, ale także nawigację za pomocą hiperłączy, wyszukiwanie tekstowe, czy wysyłanie fragmentów za pomocą poczty elektronicznej.

Wydawca nie zamierza udzielać żadnych zniżek na elektroniczną wersję magazynu - ma ona kosztowac tyle samo, co wydanie papierowe. Playboy tym sposobem uzupełnia swoją ofertę elektroniczną, która do tej pory obejmuje już między innymi skierowane dla dorosłych odbiorców dzwonki, obrazki i gry do telefonów komórkowych, czy też gry na komputery osobiste i konsole.

Witryna Playboya