ESET wydaje antywirusa dla Linuksa

Firma ESET wzbogaciła swoją ofertę nową wersją programu antywirusowego NOD32 Antivirus. Przeznaczona ona jest do ochrony komputerów pracujących pod kontrolą systemu Linux.

Nowe oprogramowanie antywirusowe firmy ESET, którego pełna nazwa brzmi ESET NOD32 Antivirus for Linux Desktop, przeznaczone jest do ochrony stacji roboczych pracujących pod kontrolą systemu Linux. Producent podkreśla, że może ono się szczególnie dobrze sprawdzić w sieciach firmowych, w których wykorzystywane są również inne systemy operacyjne. Zatrzymuje bowiem wszystkie zagrożenia (wirusy, programy szpiegujące), niezależnie od tego, na jaki OS zostały zaprojektowane.

Nowe rozwiązanie bazuje na znanym z pakietu ESET Smart Security silniku ThreatSense, który do walki z nieznanymi wirusami wykorzystuje analizę heurystyczną. Użytkownik ESET NOD32 Antivirus for Linux Desktop może liczyć na możliwość blokowania dostępu do portów USB/FireWire i stacji CD/DVD oraz eliminację ryzyka wynikającego z wykorzystywania takich aplikacji jak np. odtwarzacze multimedialne. Co więcej, będzie mógł też skorzystać z funkcji zdalnego zarządzania z poziomu konsoli administracyjnej ESET Remote Administrator.

Producent "linuksowego" antywirusa zapewnia, że obciąża on system jedynie w nieznacznym stopniu. Jego podstawowe wymagania przedstawiają się następująco:

System operacyjny: Debian, RedHat, Ubuntu, SuSe, Fedora, Mandriva, większość dystrybucji RPM i DEB

Zużycie pamięci: 150 MB

Przestrzeń instalacyjna: 120 MB

NOD32 Antivirus for Linux Desktop dostępny jest w polskiej wersji językowej zarówno dla użytkowników indywidualnych jak i biznesowych. Jego wersję testową (działającą przez 30 dni) można pobrać pod tym adresem.