Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Dziury w Google

Firma Google poinformowała o usunięciu 'dziury' w zabezpieczeniach najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki, która umożliwiała hakerom modyfikowanie wyników wyszukiwania. To jednak nie koniec kłopotów operatora wyszukiwarki - firma bada właśnie doniesienia o nowym, bardzo podobnym do usuniętego, błędzie w Google.

Załatana właśnie 'dziura' znajdowała się w usłudze Google Custom WebSearch, która umożliwia właścicielom portali i stron internetowych na wykorzystywanie mechanizmu Google'a do przeszukiwania własnych zasobów. Okazało się, że luka w zabezpieczeniach tej usługi pozwalała hakerom na zastępowanie odnośników do obrazków skryptami Java, które z kolei umożliwiały dowolne modyfikowanie strony z wynikami wyszukiwania. Informację o błędzie opublikowano na słynnej liście dyskusyjnej BuqTraq.

"Zostaliśmy ostatnio poinformowani o wykryciu błędu w naszych systemach - oczywiście usunęliśmy go i nasi użytkownicy są już bezpieczni" - powiedział Nathan Tyler, rzecznik Google.

Usunięcie opisanego powyżej błędu nie oznacza jeszcze końca kłopotów Google - rzecznik firmy poinformował, że brytyjska firma Netcraft wykryła kolejną, bardzo podobną lukę w zabezpieczeniach Google Custom WebSearch. Przedstawiciel Google zapowiada, ze ta 'dziura' również zostanie wkrótce 'załatana".