Dziesiątki milionów uzależnionych od gier na Facebooku

Z Facebooka korzysta już pół miliarda internautów. Wielu z nich otwarcie przyznaje, że są uzależnieni od umieszczonych w nim gier. Jesteś jedną z osób, które dzień zaczynają od Farmville, a kończą na Mafia Wars?

Dziesiątki milionów uzależnionych od gier na Facebooku
Raport na temat uzależnienia od gier Facebookowych przygotował serwis zrzeszający fanów dzieła Zuckerberga. All Facebook korzystał jednak z pomocy Games.com, użytkowników forum InsiderFacebook oraz firmy analitycznej Nielsen.

Z dokumentu wynika, że 53% użytkowników Facebooka bawi się umieszczonymi w nim grami. Daje to ponad 250 milionów miłośników elektronicznej rozrywki. Co ciekawe, aż 69% z tych graczy to przedstawicielki płci pięknej. Autorzy raportu piszą też, że 56 milionów osób bawi się grami z Facebooka każdego dnia.

Z kolejnych przedstawionych danych wynika, że blisko pięćdziesiąt milionów osób uważa, że są uzależnione od gier z FB, a kolejne pięćdziesiąt wydaje na nie (na mikrotransakcje) swoje oszczędności. Następna interesująca liczba to również "50". Właśnie tyle procent logowań do Facebooka przeprowadza się tylko i wyłącznie po to by grać.

Miesięcznie użytkownicy serwisu spędzają na zabawie w sumie aż 927 milionów godzin. Ile procent tego czasu powinni spędzać na pracy? Na to pytanie nikt niestety nie udzielono odpowiedzi.