Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Dziesiątki milionów uzależnionych od gier na Facebooku

Z Facebooka korzysta już pół miliarda internautów. Wielu z nich otwarcie przyznaje, że są uzależnieni od umieszczonych w nim gier. Jesteś jedną z osób, które dzień zaczynają od Farmville, a kończą na Mafia Wars?

Dziesiątki milionów uzależnionych od gier na Facebooku
Raport na temat uzależnienia od gier Facebookowych przygotował serwis zrzeszający fanów dzieła Zuckerberga. All Facebook korzystał jednak z pomocy Games.com, użytkowników forum InsiderFacebook oraz firmy analitycznej Nielsen.

Z dokumentu wynika, że 53% użytkowników Facebooka bawi się umieszczonymi w nim grami. Daje to ponad 250 milionów miłośników elektronicznej rozrywki. Co ciekawe, aż 69% z tych graczy to przedstawicielki płci pięknej. Autorzy raportu piszą też, że 56 milionów osób bawi się grami z Facebooka każdego dnia.

Z kolejnych przedstawionych danych wynika, że blisko pięćdziesiąt milionów osób uważa, że są uzależnione od gier z FB, a kolejne pięćdziesiąt wydaje na nie (na mikrotransakcje) swoje oszczędności. Następna interesująca liczba to również "50". Właśnie tyle procent logowań do Facebooka przeprowadza się tylko i wyłącznie po to by grać.

Miesięcznie użytkownicy serwisu spędzają na zabawie w sumie aż 927 milionów godzin. Ile procent tego czasu powinni spędzać na pracy? Na to pytanie nikt niestety nie udzielono odpowiedzi.