"Drogie życie jest jak narkotyk"

Portal o2.pl jeszcze w tym tygodniu uruchomi luksusowy wortal dla zamożnych pod nazwą LuxLux, promowany hasłem "Drogie życie jest jak narkotyk". Serwis skoncentruje się na rynku szeroko rozumianych dóbr z wyższej półki - produktów, usług i form aktywności. Michał Brański, wydawca portalu o2.pl i członek zarzadu spółki wyjawia nam kilka informacji o projekcie.

Internet Standard: Kiedy o2.pl zamierza uruchomić nowy serwis LuxLux?

Michał Brański: W tym tygodniu.

Czy ma to być internetowy przewodnik po dobrach luksusowych?

Tak, choć takie ujęcie byłoby zawężeniem.

Dla osób o jakich zarobkach jest przeznaczony ten serwis?

Tego też staramy się jasno nie definiować, choć sam profil serwisu sprawi, że będą do nas zaglądać ci, którzy mają wolne środki.

Ile jest takich osób wśród użytkowników o2.pl?

Michał Brański, wydawca portalu o2.pl i członek zarządu spółki

Michał Brański, wydawca portalu o2.pl i członek zarządu spółki

Ten serwis ma - dzięki własnej tożsamości, brandowi itd. - wychodzić poza naturalne "środowisko" o2.pl, choć już w ramach o2.pl kalkulujemy, że jest takich osób 1 mln.

Serwis skierowany jest do kobiet i mężczyzn w wieku powyżej 25 lat, mieszkańców miast, aktywnych, zamożnych, bądź aspirujących, wykształconych, zadbanych. LuxLux ma zadowolić osoby, które już osiągnęły wysoki standard życia, ale także pracujących dopiero na sukces zawodowy i materialny.

Jakie treści i w jakich formach będą prezentowane w serwisie?

Na zawartość magazynu składają się zarówno praktyczne porady, w co się ubrać, jakich kosmetyków używać, ale także informacje, gdzie pojechać na wakacje, jak spędzać wolny czas, jak urządzać mieszkanie, dom i ogród. Serwis ma zostać liderem segmentu, który w Polsce jest zaniedbany przez wydawców prasy i internetu.

Najbliższe jego odpowiedniki to magazyny Vogue, Vanity Fair, Harper's Bazaar i męski Esquire, jednak LuxLux włącza do swojego formatu również treści znane z magazynów o jachtingu, turystyce, wnętrzarskich i wielu innych.

Czy LuxLux będzie równocześnie serwisem finansowym czy też będzie to przede wszystkim poradnik, jak pięknie wydawać pieniądze?

Nie, raczej nie będzie to serwis finansowy. Ta tematyka będzie się pojawiać na marginesie.

Czy redakcja jest już skompletowana?

Przy serwisie pracuje obecnie pięć osób. Na razie nie podajemy szczegółów na temat jej składu.

Czy serwis będzie płatny czy też częściowo płatny?

Nie, będzie darmowy.

Czy prawdą jest, że reklamy w nim będę o 40% droższe?

Tak, z uwagi na atrakcyjność grupy i to, że w internecie trudno ich złapać.

Aktualizacja: 06 lipca 2006 16:57

Dzisiaj (czwartek 6 lipca) o godz. 15:00, portal o2.pl oficjalnie uruchomił wortal pod nazwą LuxLux, dostępny pod adresemhttp://www.luxlux.pl .