Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Drogie robaki

Straty wysokości blisko 11 mld USD spowodowały już w tym roku na całym świecie wirusy komputerowe – wynika z raportu opracowanego przez firmę Computer Economics.

Na 10,7 mld USD ocenia się straty spowodowane w tym roku na całym świecie przez wirusy komputerowe. Tak przynajmniej wynika z raportu opublikowanego przez niezależną firmę analityczną Computer Economics.

Blisko jedna czwarta tej kwoty to straty poniesione w wyniku działania robaka Code Red – koszty usuwania insekta oszacowano na 1,1 mld USD, zaś na 1,5 mld straty poniesione przez zaatakowane firmy na skutek przestojów w pracy. Do znacznych strat przyczynił się również wciąż aktywny SirCam, który zaatakował ponad 2,3 mln komputerów (straty oceniono na 1,035 mld USD).

”Jeśli do końca roku nie pojawią się żadne nowe, niebezpieczne wirusy, to suma strat w roku 2001 wyniesie ok. 15 mld USD” - mówi Michael Erbschloe, przedstawiciel Computer Economics.

W raporcie uwzględniono również straty spowodowane przez wirusy w poprzednich latach – w 2000 r. oszacowano je na 17,1 mln USD, zaś w 1999 r. na 12,1 mln. „Najdroższym” wirusem w historii jest, do tej pory, Love Bug, który w maju 2000 r. spowodował na całym świecie straty rzędu 8,7 mld USD.