Domzdrowia.pl przejmuje konkurencję i zmienia nazwę

Domzdrowia.pl sfinalizował umowę zakupu i stał się właścicielem witryny Fabrykazdrowia.pl, która istnieje na rynku od 2006 roku i jest jedną z największych witryn określanych mianem "apteki internetowej" pod względem przychodów. Jednocześnie firma zmieniła nazwę na Internetowy Dom Zdrowia.

Fabrykazdrowia.pl sprzedawała do tej pory głównie kosmetyki a także suplementy diety i produkty lecznicze, wypracowując przychód netto w roku 2011 na poziomie niemal 2,8 mln PLN. Od początku bieżącego roku jej właścicielem i operatorem witryny stał się Internetowy Dom Zdrowia, przejmując wszystkie aktywa związane z prowadzeniem sprzedaży w Internecie - w tym bazy danych oraz zespół zarządzający. "Transakcja jest wynikiem realizowanego procesu rozszerzania naszej działalności poprzez akwizycje sklepów z branży zdrowie i uroda oraz budowanie własnych. Obecnie prowadzimy sprzedaż z wykorzystaniem już kilku witryn. To spowodowało konieczność zmiany nazwy spółki, by nie wprowadzać klientów w błąd. Oprócz www.domzdrowia.pl i www.fabrykazdrowia.pl obsługujemy także www.101promocji.pl, www.dbamyoceny.pl, www.sexizdrowie.pl oraz www.pretty.pl. Sklepy te oferują zróżnicowany asortyment oraz docierają do klientów wykorzystując dopasowane strategie obecności w sieci" - powiedział Prezes Zarządu Jacek Denkowski.

W pierwszym półroczu 2012 r. Internetowy Dom Zdrowia planuje przekształcenia swoich witryn w celu rozszerzenia asortymentu o produkty, które nie mogą być sprzedawane przez apteki. Dotyczy to zarówno wyrobów perfumeryjnych, zdrowej żywności jak i literatury branżowej oraz produktów z obszaru health & beauty. " Przyjmując taki kierunek rozwoju oraz dostosowując się do zmian prawa dotyczącego reklamy aptek uruchamiamy fizycznie istniejący sklep drogeryjny, którego reklama jest prawnie dopuszczalna i który może oferować o wiele szerszy asortyment. Nie rezygnujemy z produktów aptecznych, lecz zakładamy, że ich udział w naszych przychodach będzie coraz mniej istotny na tle rosnących przychodów ze sprzedaży suplementów diety, kosmetyków i rozszerzanego asortymentu" - dodaje Jacek Denkowski.