Domenomania.pl dokonała przejęć dwóch serwisów za i PC Arena Grupa Polska

  • (aja),

Notowana na rynku NewConnect spółka Domenomania.pl z portfela TRO MEDIA, przejęła za 800 tys. zł spółkę PC Arena Grupa Polska. Dodatkowo firma stała się właścicielem gamedpad.pl i whiterabbit.pl.

Dzięki tym akwizycjom przychody spółki w roku 2011 mają wzrosnąć o blisko 2 mln zł. W związku rozbudową Grupy Kapitałowej Domenomania.pl wyemituje nowe akcje po cenie emisyjnej 2,5 zł.

PC Arena Grupa Polska zajmuje się m.in. pozycjonowaniem serwisów internetowych, social mediami oraz kreacją stron www. "Ostatnie akwizycje wpisują się w naszą strategię budowy grupy firm, które będą świadczyły kompleksową ofertę internetową - od zarejestrowania domeny, poprzez hosting, budowę i marketing serwisów internetowych aż po rozrywkę, czyli gry w sieci" - mówi Marcin Misztal, prezes TRO MEDIA.

Przychody PC Arena Grupa Polska w 2011 r. mają sięgnąć 1,4 mln zł przy około 400 tys. zł zysku netto. W minionym roku spółka wypracowała 350 tys. zł zysku. W związku z kolejnym przejęciem, Domenomania.pl przeprowadzi kierowaną emisję 320 000 akcji po 2,5 zł sztuka. "Na bazie przejmowanej firmy powstanie również oddział Domenomania.pl w Krakowie, zatrudniający kilkanaście osób" - zapowiada Marcin Misztal.

W ubiegłym tygodniu Domenomania.pl sfinalizowała przejęcie projektów (serwisy sprzedażowe gamepad.pl oraz whiterabbit.pl wraz z domenami, bazami danych i serwerami) zajmujących się hostingiem serwerów gier. Dostrzegając duży potencjał na rynku serwerów gier zarówno w Polsce jak i na świecie, spółka rozszerzyła działalność kolejny segment i zamierza w ciągu 4 lat zostać liderem branży w Polsce, a w dalszej perspektywie rozpocząć ekspansję na rynki sąsiednie. Szacowane przychody Domenomania.pl SA z hostingu serwerów gier w roku 2011 to 0,5 mln zł.

Przejęte serwisy to jedne z pierwszych firm oferujących hosting gier powstałych w Polsce. Obecnie usługi gamepad.pl i whiterabbit.pl świadczone są głównie dla takich gier jak: Counter-Strike 1.6, Counter-Strike: Source, Team Fortress 2, Call of Duty, Enemy Territory, GTA: San Andreas, MineCraft, Battlefield 2.