Domena co.pl sprzedana za milion złotych

Nowym operatorem domeny co.pl jest firma Michau Enterprises LTD... właściciel serwisu AfterMarket.pl, na której to giełdzie została ona sprzedana.

Domeny internetowe coraz częściej są postrzegane przez polskich przedsiębiorców jako sposób inwestowania. Po sukcesie domeny opony.pl, która została sprzedana za 960 tys. zł, przyszła kolej na nowy rekord. O innym rekordzie mówiło się też przy okazji sprzedaży domeny orange.pl (za ok. 500 tys. zł), plus.pl (250 tys. zł) i sport.pl (200 tys. zł).

Niedawno zmieniła właściciela domena co.pl. Domena kosztowała 315 tys. USD, czyli ok. 1 mln zł. Jest to, jak do tej pory, rekordowa ujawniona transakcja na rynku polskich domen internetowych.

Michau Enterprises LTD liczy, że posiadając domenę co.pl sprzeda wszystkie jej zarejestrowane subdomeny tworzące adresy internetowe, takie jak nieruchomosci.co.pl, czy tlumaczenia.co.pl. "Ze względu na to, iż wiele osób jest zainteresowanych takimi domenami, aby rozdzielić je sprawiedliwie pomiędzy potencjalnych nabywców zostały one wystawione na aukcjach" - reklamują się na stronie www.co.pl przedstawiciele Michau Enterprises. Start sprzedaży domen z tym rozszerzeniem dziś (29 września) o godzinie 12.

Wkrótce domeny co.pl mają być stosowane jako alternatywne do odpowiedników zakończonych na com.pl. Na niektórych rynkach zagranicznych domeny co używa się z równych powodzeniem jak adresów z rozszerzeniem com.