Dobry czas na sprzedaż Interii?

Jak informuje dziś Puls Biznesu, zakończyła się wojna między Comarchem i Brokerem, właścicielami Interii. Deklaracja Bauera o chęci przejęcia pełnej kontroli nad portalem wywindowały jego kurs do rekordowego poziomu. Podobno nastał dobry moment, by sprzedać Interię.

Dla obserwatorów rynku reklamy internetowej jasne jest, że rola internetu będzie stale rosnąć. Chwila sprzyja strategicznym decyzjom, które mogą pomóc zająć silną pozycję na tym rozwojowym rynku, również graczom dotąd niedoświadczonym w tej branży.

Jak pisze Puls Biznesu, obecnie nastał dobry czas na sprzedaż portalu. - Dla drobnych inwestorów ważne oczywiście, po jakiej cenie. Przy obecnym kursie pakiet akcji Interii, który ma Comarch, jest wart 180 mln zł.

Według PB Bauer na pewno będzie gotów zapłacić więcej, nawet jeśli Interia jest notowana przy blisko 50-krotności swojego zysku EBITDA. - Na tle Bankiera czy nawet Onetu jest to kwota do zaakceptowania dla zdeterminowanego nabywcy.

Przypomnijmy, że jeszcze miesiąc temu prezes wydawnictwa Bauer, Witold Woźniak powiedział dla Internet Standard - Ogłosiliśmy wezwanie na akcje Broker FM i udziały w portalu Interia są częścią inwentarza. Nie mamy żadnych planów wobec portalu Interii.

Dwa tygodnie później miała miejsce deklaracja prezesa ComArchu Janusza Filipiaka, że ComArch jest gotów odkupić pakiet Interii od Bauera.

Dwa tygodnie później zamiary niemieckiego wydawnictwa wobec Interii się wykrystalizowały i - jak podaje Puls Biznesu - Bauer zadeklarował, że chce przejąć pełną kontrolę nad portalem.

Bauer chce kupić Broker FM, akcjonariusza Interii

Artykuł w Pulsie Biznesu (dostęp płatny)